Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відстежено матеріал : На Чернівецькій митниці «зникло» 16 мільйонів гривень

19.06.2018

Відстежено матеріал :

На Чернівецькій митниці «зникло» 16 мільйонів гривень

http://times.cv.ua/2018/06/18/na-chernivetskij-mytnytsi-znyklo-16-miljoniv-hryven/

«Фіскали заплатять екс-чиновникам 93 мільйони на КПП «Порубне» на кордоні з Румунією»

http://nashigroshi.org/2018/06/19/fiskaly-zaplatyat-eks-chynovnykam-93-miljony-na-kpp-porubne-na-kordoni-z-rumunijeyu/

 «Добровольський програв Дякону: фіскали заплатять екс-чиновникам 93 мільйони на КПП «Порубне»

ttp://buknews.com.ua/page/fiskaly-zaplatiat-eks-chynovnykam-93-miliony-na-kpp-porubne-na-kordoni-z-rumuniieyu.html/

Доволі цікаву схему пов’язану з Чернівецькою митницею, яку «відловили» в системі «prozorro», описали на сторінці «Закупівлі Чернівці» в мережі Фейсбук

Чернівецька митниця ДФС ще в березні минулого року оголосила конкурс на проведення робіт з будівництва вантажної ділянки пункту пропуску для автомобільного сполучення “Порубне”. Для виконання цих робіт на тендер подалась фірма «Будторгінвест», яка запропонувала ціну на 16 мільйонів меншу від заявленої, але програла оскільки нібито не підтвердила наявність в них людей і техніки для виконання цих робіт. Через 3 місяці тендер виграла вже інша фірма. Ціна цього разу була вже на 16 мільйонів більшою, але частину робіт по субпідряду буде виконувати той самий «Будторгінвест».

«В Чернівецькій області є всього 4 укладених договори в системі Прозорро, сума яких перевищує 90 мільйонів. Один з найсвіжіших — це закупівля Чернівецькою митницею ДФС будівництва вантажної ділянки пункту пропуску для автомобільного сполучення “Порубне”. Вражає вона не лише заявленою сумою — майже 93 мільйони, а й результатами, бо десь загуляли 16 млн.грн.

Отож, 15 червня 2018 року митниця уклала договір з маловідомою вінницькою фірмою ТОВ “Проектспецмонтаж” на суму, увага, 92, 7 млн. грн. http://www.prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-03-26-000384-a. Конкурс був відкритий, найвигіднішу ціну (87 млн.грн.) подало ТОВ “Техно-Буд Сервіс” (фірма з орбіти колишнього начальника тоді ще УМВС в Чернівецькій області Миколи Харабари). Однак тендерна комісія відхилила пропозицію цієї фірми на підставі допущення ряд технічних помилок в тендерній документації. ТОВ “Техно-Буд Сервіс” оскаржив своє відхилення в Антимонопольному Комітеті України, а пізніше вікликало свою скаргу.

ТОВ “Проектспецмонтаж” зареєстровано у смт. Томашпіль Вінницької області. Нагадаємо, що керівниками ДФС України та ГУ ДФС у Чернівецькій області є також вінничани. Серед видів діяльності цієї фірми у Реєстрі підприємств вказано: монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування (основний); Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; Оптова торгівля іншими машинами й устаткованням; Роздрібна торгівля пальним; Інша професійна, наукова та технічна діяльність. Засновниками ТОВ є киянин Юрій Линько та вінничанин Володимир Лунгол.

До цієї карколомної перемоги ТОВ “Проектспецмонтаж” за бюджетні кошти в 2017 році виконувало ремонти котелень бюджетних установ, або постачало їм вікна, двері чи укладало бруківку на загальну суму в 2,8 млн. грн. Все — у Вінницькій області і все по допорогових закупівлях без конкурентів (https://bit.ly/2ti0Vkf).

В тендерній документації ТОВ “ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ” подав довідку про виконання аналогічного договору, а саме реконструкцію будівлі шкільної котельні.

Але неймовірна перемога вінницького підприємства — це квіточки. Адже 35% робіт по цьому будівництву виконуватиме як субпідрядник чернівецька фірма ТОВ «Будторгінвест». Чому це важливо? Тому що у березні 2018 року вже була спроба закупівлі цих же робіт. І ви не повірите, але ТОВ «Будторгінвест» тоді подав свою пропозицію в 76,1 млн. грн. (просто нагадаємо, що остаточний переможець “Проектспецмонтаж” уклав договір з Чернівецькою митницею на 92 млн.) Комітет відхилив всі пропозиції, в тому числі “Будторгінвест” (не надано підтвердження наявності людей і техніки) і “Проектспецмонтаж” (не надано розрахунки). А на другу закупівлю, яка описана вище, ТОВ «Будторгінвест» подавався вже виключно як субпідрядник ТОВ “Проектспецмонтаж” – https://bit.ly/2MwYnHs.

Отож, ще раз. Митниця організовує перший конкурс, куди подається фірма, яка пропонує ціну на 16 мільйонів меншу від заявленої, але програє. Але потім ця фірма виконуватиме частину робіт (наразі це 35%, але хтозна, що буде далі) для компанії, яка виграла цей же тендер, але митниця заплатить їй майже стільки, скільки і закладено в закупівлі — 92 мільйони. Хороша картина вимальовується, правда?

І ще один штрих. Будувати вантажну ділянку міжнародного автомобільного пункту пропуску для автомобільного сполучення “Порубне” розпочали ще у 2009 році. Спочатку за 14 млн.грн. ці роботи здійснювало ТОВ “Київміськбудмоноліт”, а в 2011-2012 роках продовжило ТОВ “БУДКЛАС” за 30 млн.грн.», – йдеться у дописі.

  Офіційна позиція Чернівецької митниці ДФС  :

Інформація, оприлюднена сьогодні на інтернет-ресурсах щодо нібито існуючу схему, яку «відловили» у системі ProZorro, є такою, що не відповідає дійсності та кардинально спотворює ситуацію, що склалася із тендерними закупівлями.

Чернівецькою митницею ДФС 26.03.2018 року (наголошуємо – 2018 року!!!) було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю «Будівництво вантажної ділянки міжнародного автомобільного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Порубне» Чернівецької митниці ДФС. Очікувана вартість предмету закупівлі  – 93 066 205 грн.

Участь в проведенні процедури закупівлі через електронну систему публічних закупівель «ProZorro» взяло 4 учасника: ТОВ «Агро Констракшин», ТОВ «Будторгінвест», ТОВ «Техно-Буд Сервіс», ТОВ «ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ». За результатами проведення аукціону набільш вигідною пропозицією системою визнано учасника ТОВ «Агро Констракшин». На другому місці пропозиція ТОВ «Будторгінвест». ТОВ «Техно-Буд Сервіс» та ТОВ «ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ» відповідно на третьому та четвертому місцях. Рішенням тендерного комітету у зв‘язку із невідповідністю поданих пропозицій вимогам тендерної документації прийнято рішення про відхилення пропозиції учасників ТОВ «Агро Констракшин», ТОВ «Будторгінвест». Враховуючи застереження правоохоронних органів пропозиції всіх учасників було відхилено, а торги відмінено.

Після відміни перших торгів, митниця змушена була вдруге  оголосити процедуру закупівлю. Цього разу участь у процедурі взяли 2 учасника: ТОВ «Техно-Буд Сервіс» та ТОВ «ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ». Щодо першого учасника торгів вдруге надійшло застереження про невідповідність умовам тендерної документації. Переможцем торгів визначено ТОВ «ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ».

Наголошуємо, що всі документи переможця відповідали умовам тендерної документації. Тендерні закупівлі проходили із врахуванням зауважень та пропозицій відповідних компетентних органів. Наявність у переможця торгів субпідрядника ТОВ «Будторгінвест» не суперечить чинному законодавству та не впливає на прийняте рішення в цілому.

ТОВ «Техно-Буд Сервіс» не погоджуючись із рішенням про відхилення його пропозиції подало скаргу до Антимонопольного комітету України. Потім цю скаргу відкликало.

Тендерний комітет Чернівецької митниці ДФС під час проведення тендерних закупівель керувався нормами чинного законодавства України, під час розгляду та проведення кваліфікації учасників у обох випадках враховувалися рекомендації компетентних органів.

Головною метою проведення даної процедури для митниці є якісне та своєчасне виконання робіт по будівництву вантажної ділянки «Порубне». Обираючи переможця через систему «ProZorro», митниця не брала до уваги місцезнаходження виконавця робіт. Наразі, хочемо зауважити лише одне: напевно, пункту пропуску «Порубне» таки пощастило, що роботи по його розбудові проводитимуть нечернівецькі фірми. Як працюють НАШІ, можна оцінити по пунктах пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ».