Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Чернівецька митниця ДФС: офіційний коментар повідомлення юриста Спілки митних брокерів України Ольги Ніколаєвої на сайті from-ua

29.11.2017

28.11.2017 на сайті from-ua у розділі «Новини» (https://from-ua.com/news/425427-chernivecka-mitnicya-u-2017-roci-prograla-36-sudovih-procesi-z-porushnikami-mitnih-pravil.html) було оприлюднено інформацію «Чернівецька митниця ДФС у 2017 році програла 36 судових процеси з «порушниками митних правил». У повідомленні митний адвокат, юрист Спілки митних брокерів України Ольга Ніколаєва оперує цифрою у 36 програних справ про порушення митних правил, а також звинувачує співробітників митниці у безпідставності відкриття адміністративних проваджень.

Чернівецька митниця ДФС, аналізуючи статистичні дані, вважає дану інформацію такою, що спотворює реальну ситуацію та не відповідає дійсності.

Станом на 29.11.2017 митницею запроваджено 2415 справ про порушення митних правил. Судовими інстанціями закрито 20 справ (0,83%), з яких лише 6 – щодо декларантів (0,25%). Такі показники є одними з найкращих по митній системі України.

Слід наголосити, що із зазначених 6 закритих справ, 4 – де порушниками митних правил були декларанти фірм, що належать відомому на Буковині зятю голови Чернівецької обласної державної адміністрації Фищуку О.Г. У цьому році фірми родича губернатора уже програли митниці 3 справи про порушення митних правил, запроваджених за ст.485 Митного кодексу України (неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру) на суму понад 1,5 млн.грн.

Маємо усі підстави стверджувати, що у даних конкретних випадках при закритті справ про ПМП суд «внутрішньо переконали» перед прийняттям рішення, адже у цих справах фігурували суми, що також обчислюються у мільйонах гривень.

Щодо буковинського бізнесу, який «іде» з митниці, у жовтневій публікації митницею було піднято питання про частку надходжень із зовнішньоекономічних операцій буковинських підприємств (14%). Однак, динаміка акредитації суб‘єктів у митниці позитивна: у 2015 році акредитованих у Чернівецькій митниці ДФС суб‘єктів ЗЕД було 1518, у 2016 – 1686, у поточному році – 1842.

Як бачимо, у оприлюдненій інформації здійснено підміну понять та маніпуляцію цифрами, вирваними із загального контексту. Вважаємо, що дана публікація дискредитує митний орган, вводить в оману суспільство, а також «коштує» (словами авторки) значних  людських та часових ресурсів для спростування неправдивої інформації, поширеної через інтернет-ресурси.