Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Іван Матіос: наймані працівники мають вийти з «тіні» та сплачувати податки

27.09.2018

Таке завдання Уряду озвучив для працівників відомства заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос, після проведення 26 вересня цього року чергового розширеного засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення – учасником якого він був.

Зокрема Іван Миколайович звернув увагу фіскалів на необхідності активізації проведення роз’яснення серед платників податків краю, оскільки 5 вересня цього року видано розпорядження Кабінету Міністрів «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», згідно якого, починаючи з 05 жовтня 2018 року, в установленому порядку повинні бути проведені комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

У фіскальному відомстві краю – продовжив розмову Іван Миколайович – цьому напрямку роботи приділяється значна увага. Ми здійснили моніторинг щодо суб'єктів господарювання, які виплачують заробітну плату нижчу або на рівні мінімальної та кількості працівників, які отримують таку заробітну плату, працюємо з «ризиковими» суб’єктами господарської діяльності, які мінімізують виплату заробітної плати та порушують вимоги законодавства про працю - насамперед проводимо роз’яснювальну роботу, другий етап - фактичні перевірки. Але разом з тим, до завершення процесу «детінізації» ще необхідно провести кропітку роботу.

Також в даному засіданні від фіскального відомства взяла участь Оксана Шинкар – заступник начальника відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб.

Оксана В’ячеславівна доповіла про вжиті заходи з даного питання та їх підсумки. Зокрема відзначила, співробітники регіональної  фіскальної служби на постійній основі проводять роз'яснювальні зустрічі та співбесіди з керівниками підприємств і приватними підприємцями щодо необхідності офіційного працевлаштування працівників та підвищення рівня оплати їх праці. Оскільки ринок праці є невід'ємною частиною діяльності торгових точок, продовж червня – вересня цього року фахівці управління податків і зборів з фізичних осіб провели ряд таких зустрічей, зокрема, найбільш значимі - на території МТК «Калинівський ринок» , ТЦ «Формаркет» та ТК «Добробут». Як підсумок, тільки у вересні роботодавці оформили належним чином трудові відносини з 2582 буковинцями, а свою підприємницьку діяльність зареєстрували 733 фізичних осіб. А за результатами співбесід з роботодавцями щодо необхідності офіційного працевлаштування працівників від початку року легалізовано 6612 осіб .

Головував на цьому засіданні перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк. За його словами - легалізація робочих місць та заробітної плати – це соціальна захищеність кожного працюючого громадянина, тому це наша спільна відповідальність у справі підтримки відповідної державної політики, урядової ініціативи.

Також, Михайло Павлюк наголосив на необхідності суттєвого покращення стану справ щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення як по районах, так і по Чернівецькій області зокрема.

Учасниками засідання були керівництво Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Управління Держпраці у Чернівецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, представники об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, Чернівецької та Новодністровської міських рад.