Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відбувся семінар – практикум з роз’яснень новацій в роботі системи моніторингу електронного адміністрування ПДВ

02.04.2018

Фахівці ДФС у Чернівецькій області спільно з Громадською організацією «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» провели семінар, де одним з питань, було відновлення функціонування Системи моніторингу оцінки ризиків електронного адміністрування ПДВ.

Захід проведено за участі провідних фахівців Головного управління ДФС у Чернівецькій області - начальника управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Чернівецькій області Наталії Сметанюк та заступника начальника відділу адміністрування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Чернівецькій області Антоніни Місюрки.

Лектори використовуючи слайди, висвітлили головні аспекти системи електронного адміністрування ПДВ, блокування реєстрації податкових накладних, критерії, оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН (СМ КОР).

Зокрема, Наталія Сметанюк розповіла, що відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України та на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в  Єдиному реєстрі податкових накладних» Державною фіскальною службою України за погодженням з Міністерством фінансів України затверджено: критерії ризиковості платника податків, ризиковості здійснення операцій; перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків.

Також посадовець у своєму виступі повідомила присутніх про нову систему моніторингу ПН/РК, яка передбачає чотири етапи та деталізувала кожен з них:  серед яких, відсікаючий критерій; контроль ознак ризиковості платника; моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника; контроль ознак ризиковості операції.

«Відповідно до внесених змін податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування» - звернула увагу Наталія Сметанюк.

Інший лектор - Антоніна Місюрка – ознайомила учасників семінару з порядком складання розрахунків коригування до податкової накладної у зв'язку з коригуванням кількісних та/або вартісних показників товарів/послуг, строками реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування. Ще зробила наголос , що  операційний день для реєстраціїї податкових накладних триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. А також, якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

Платники задавали свої питання, які виникали під час роботи в ЄРПН та отримали на них аргументовані відповіді.

Фотоматеріали по темі

/
  • Відбувся  семінар – практикум з роз’яснень новацій в роботі системи моніторингу електронного адміністрування ПДВ