Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Контрабандисти розпочали неприкриту війну за митниці

18.12.2019

Офіційна заява Ігоря Добровольського щодо намагань групи осіб перешкоджати роботі Буковинської митниці

Завершується процес переформатування митниць по всій Україні. За низкою заходів, які були проведені за наказом керівництва Держмитслужби, наступним кроком буде проведення конкурсу на заміщення посади керівників нових митниць.

Важливим є і виконання доручення Прем'єр-міністра та голови Держмитслужби щодо переведення підрозділів Буковинської митниці у нове приміщення. Це принципово, оскільки має на меті усунення корупційних ризиків та створення необхідних умов для роботи колективу поза сторонніми впливами.

А такі намагання є. Очевидно, замовлена особами, котрі втрачають контрабандні потоки, купка так званих активістів намагається дестабілізувати роботу митників. Дискредитувати їх та в.о. начальника, Голови Комісії з реорганізації митниці перед громадськістю.

Усі ми розуміємо, хто за цим стоїть, знаємо їхні прізвища. Це люди, котрі були задіяні у контрабандних та паракримінальних схемах на митних пунктах довгі роки, завозячи на митну територію України поза 100% розмитненням цілі групи товарів. Багатіючи на обкраданні власної держави. Тепер ці ділки проплачують так званих активістів, сподіваючись, що вдасться потиснути на Держмитслужбу і все повернеться на круги своя.

Саме тому я не збираюся реагувати на подібні провокації. Мені ніколи. Попереду ще багато невідкладних нагальних завдань. Ми маємо вибудувати нову, повернуту обличчям до чесного бізнесу митну систему. З максимальним усуненням корупційних ризиків, з відеоспостереженням та прибиранням до мінімуму прямих контактів митників з суб'єктами транскордонного господарювання. У першу чергу, через діджиталізацію процедур, їх прискорення і абсолютну прозорість. Через облаштування спільних з ЄС митниць, які остаточно знівелюють корупційну складову.

Важливим нашим завданням є добудова та запуск низки КПП, на які зачекалися люди. А також облаштування нових терміналів та будівництво доріг до митниць, відкриття яких дасть поштовх до економічного розвитку територій. У першу чергу гірських, які нині є депресивними.

Ці завдання виходять за межі наших повноважень, але вони є дуже важливими для розвитку і процвітання області. І це нас мотивує. Легкого життя ми не чекаємо. Знаючи, що система, яку ми кардинально ламаємо, міцно вкоренилася у ментальності цілої групи осіб.

Голова Державної митної служби України Максим Нефьодов так сказав про запуск нової митниці: "Це війна, і ми до неї готуємося". До речі, самого керівника митної служби було призначено не одразу, а у ході запеклого протистояння з організаторами тіньових схем. Беззаперечним доказом цієї війни без правил, війни не нами оголошеної, є і замовні акції з блокування та перешкоджання роботи, які проводились 28 листопада та 16 грудня цього року в приміщенні та біля адмінбудівлі Чернівецької митниці.

Ще раз наголошую, ми були до цього готові. І нас ніхто не зверне з цього шляху, за яким збільшення відрахувань до державного бюджету, а відповідно зростання пенсій та зарплат громадян, розвиток економіки держави та залучення інвестора.

І даремно ті, хто маніпулює цими протестувальниками, сподіваються на підтримку громадськості. Люди добре розібралися у тому, хто є хто, і чітко прораховують замовників подібних протестів.

Як елемент впливу проти нас намагаються використовувати перевірений метод "постправди", сформований з постійного інформаційного перезавантаження, трансляції безперервного потоку негативних новин, основна частина яких - абстрактні міркування. Задіюють комбінування правди і брехні та імітації буцімто реакції загалу через пости у Фейсбуці.

Це відомий спосіб маніпулювання суспільством. Оксфордський словник так визначає метод постправди: "Слово описує обставини, в яких об'єктивні факти менш важливі для формування громадської думки, ніж звернення до емоцій і особистих переконань". Це перевірений інструмент маніпулювання громадською думкою і свідомістю, як і метод "напівправди".

Але у мене виникає чітке питання: де були так звані "активісти", коли обов'язки начальника Чернівецької митниці виконували інші посадові особи митниці, котрі перебували під неприхованим впливом організаторів контрабандних схем? Це при тому, що тодішній Генеральний прокурор України Юрій Луценко чітко назвав фігурантів контрабандних кланів на Буковині.

"Корупція і контрабанда існують у всіх прикордонних областях. Але такої відвертої, монополізованої, нахабної діяльності двох угруповань, котрі у розмовах, які ми фіксуємо законним шляхом, хизуються своєю недоторканністю, немає ні в Одеській, ні у Харківській, ні у якійсь іншій прикордонній області, окрім Чернівецької", - заявляв тоді Генпрокурор.

Я максимально намагався дистанціюватися від цього театру під стінами митниці. Не відволікати колектив митниці від планомірної та продуктивної роботи. Нам необхідно рухатися вперед і досягати мети. А намагання тиснути на нас пояснюю тим, що ми на правильному шляху, що наші реформи дієві, а робота з очищення та викорінення тіньових схем проходить успішно. Ми точно наступили на щупальця контрабандному спруту.

А тому "шановні" і так звані "активісти", "аматори-професіонали", не ставайте все більше схожими на героя Михайла Булгакова з п'єси "Собаче серце" - комуністичного активіста Швондера. Не ганьбіть своїми діями чесне та порядне ім'я справжніх активістів, котрі стали на захист держави і відстояли Україну. На жаль, ви, і ті, у кого ви на підтанцьовці, нічого спільного з ними не маєте.

Разом з тим, я завжди готовий до конструктивної розмови з тими, хто вболіває за область та державу.

З повагою,   
Ігор ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ.