Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Консультують Чернівецькі митники

03.10.2019

Чи мають право контролюючі органи надавати третім особам інформацію стосовно СГ та ФО, що стосується державної митної справи?

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) інформація, що стосується державної митної справи, отримана контролюючими органами, може використовуватися ними виключно для митних цілей і не може розголошуватися без дозволу суб’єкта, осіб чи органу, що надав таку інформацію, зокрема, передаватися третім особам, у тому числі іншим органам державної влади, крім випадків, визначених МКУ та іншими законами України – інформують на Чернівецькій митниці ДФС.

Інформація щодо підприємств, громадян, а також товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються ними через митний кордон України, що збирається, використовується та формується контролюючими органами, вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 11 МКУ).

При цьому, за розголошення інформації, зазначеної у ч.ч. 1, 2 ст. 11 МКУ, посадові особи контролюючих органів несуть відповідальність згідно із законом (ч. 3 ст. 11 МКУ).

Разом з тим, не вважається розголошенням надання знеособленої зведеної інформації для статистичних цілей, знеособленої аналітичної інформації, інформації щодо загальних питань роботи митниці, інформації, яка не стосується конкретних фізичних та/або юридичних осіб і не може становити комерційну таємницю, інформація, яка стосується правопорушень, а також публічне обговорення в засобах масової інформації та суспільстві проблем державної митної справи (ч. 4 ст. 11 МКУ).