Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Буковинські митники вилучили предмети нумізматики та археології

21.08.2019

Співробітники Чернівецької митниці ДФС завдяки своєму професіоналізму зафіксували спробу незаконного вивезення з України через пункт пропуску «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» 183 монет періоду СРСР і країн Західної Європи, виготовлених на початку XX століття, та 19 предметів археології.

Житель Тернополя, який вчора надвечір в якості водія автомобіля «Mercedes Benz» прямував разом із своїм пасажиром з України до Великобоританії, для проходження митного контролю обрав смугу руху спрощеного митного контролю. Вчиненням дій громадяни заявили про відсутність будь-яких предметів, переміщення яких через митний кордон обмежено чи заборонено. При візуальному огляді водій легковика заявив про наявність особистих речей в кількості 15-ти місць (коробки та валізи).

Відповідно до рішення митного органу транспортний засіб під керуванням громадянина було переведено на смугу руху “червоний коридор”. Під час здійснення митних формальностей виявлено приховані від митного контролю запаковані в поліетиленові пакети предмети нумізматики та археології, які знаходились в середині черевиків, поміщених серед особистих речей в картонній коробці.

Відповідно до заключення експерта - мистецтвознавця виявлені предмети підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» та можуть бути вивезені за межі митної території України тільки на підставі спеціального дозволу (свідоцтва) на право вивезення культурних цінностей.

Оскільки жодних дозвільних документів на право переміщення монет через митний кордон України порушник митного законодавства не надав, співробітники митниці запровадили протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, відповідно до якого тимчасово вилучено обмежені до переміщення через митний кордон України предмети. Санкція порушеної статті передбачає також накладення штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Культурну, історичну цінність та вартість вилученого буде встановлено після проведення додаткової експертизи, за результатами якої можлива перекваліфікація справи у відповідності до Кримінального Кодексу України.