Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Буковинці заборгували майже 222 мільйони єдиного соціального внеску

18.06.2019

На початок червня заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування допустили 16447 платників, а сума боргу сягнула 221,9 млн. грн. – розповідає заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.

Незважаючи на застосування усіх доступних заходів щодо стягнення заборгованості з ЄВ, серед яких  – роз’яснювальні, зустрічі з боржниками, надсилання вимог, передачі справ до суду та ДВС загальна кількість боржників починаючи з 1 листопада 2018 до 1 червня  2019 скоротилася лише на 4317 осіб.

Також, від початку 2019 року до органів Державної виконавчої служби передано на примусове стягнення 3068 узгоджених вимог про сплату боргу на 53,7 млн. грн. Загалом на виконанні у ДВС знаходяться 4106 вимог про стягнення  67,6 млн. грн. боргу з  ЄВ. (від початку року погашено 12,7 млн. грн.).

Також підготовлено та подано до судів 77 обмежень виїзду за кордон боржників з ЄВ.

Крім того, Іван Миколайович просить звернути увагу представників бізнесу, розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄВ не застосовується.

За словами заступника, з 1 січня 2017 року всі фізичні особи - підприємці мають сплачувати ЄВ за себе на рівні мінімального страхового внеску щоквартально за винятком пільгової категорії. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, який у 2019 році становить 918,06 грн (4 173 грн (розмір мінімальної заробітної плати) х 22 %). Особливо треба звернути увагу тим  бізнесменам, які зареєстровані але не здійснюють діяльність – ЄВ нараховується незалежно від фінансового стану і до моменту проведення процедури ліквідації.

Необхідно відповідально підходити до сплати ЄСВ, оскільки у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати до платника застосовуються штрафні санкції, пеня, зокрема: на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу; за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум; за донарахування ДФС або платником своєчасно не нарахованого внеску накладається штраф у розмірі 10 % зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 % суми донарахованого ЄСВ; за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачою сум виплат, на які нараховується внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 % таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Іван Миколайович наполегливо радить, усім платникам провести звірку даних, щодо своїх нарахувань та сплати, щоб уникнути застосування фінансових санкцій, а боржникам не зволікати з погашенням боргу.

Інформацію про суми боргу можна отримати у відділі погашення боргу Головного управління ДФС у Чернівецькій області за телефоном (0372)545635 або використати сервіс, на офіційному веб-порталі ДФС «Електронний кабінет».