Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Бізнесмени області вчасно не одержали понад 8,8 млн. дол. США «валютної» виручки

17.04.2019

У фіскальному відомстві Буковини інформують, що прострочена дебіторська заборгованість за межами України від здійснених зовнішньоекономічних операцій рахується у 61 бізнесмена області, а її сума в перерахунку згідно курсу НБУ на 1 квітня 2019 року перевищує 8825,3 тис. доларів США. У розрізі валют – 7680,6 тис. доларів США; 2207,2  тис. російських рублів; 915,9 тис. Євро.

У першому кварталі цього року аудитори фіскального відомства перевірили 18 суб’єктів, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Перевірками за порушення термінів розрахунків в іноземній валюті донараховано понад 0,3 млн. грн. пені.

Також, фіскали звертають увагу суб’єктів ЗЕД, що 07.07.2018 набрав чинності Закон України «Про валюту і валютні цінності» від 21.06.2018 № 2473-VIII, який  визначає правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов'язки суб'єктів валютних операцій і уповноважених установ та встановлює відповідальність за порушення ними валютного законодавства. Даними змінами не відмінено нарахування пені за несвоєчасні розрахунки.

Зокрема п.5 статті 13 даного Закону передбачено, що  порушення резидентами строку розрахунків, встановленого згідно із цією статтею, тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом Національного банку України, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).