Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Доходи територіальних громад від продажу алкоголю та тютюну сягнули 10,5 мільйонів гривень

15.02.2019

Понад 10,5 мільйонів гривень акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів отримали місцеві бюджети області  у січні цього року. Про це інформує начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак,  який підкреслив, що це майже на 326,0 тисяч гривень більше, ніж за аналогічний період у 2018 році.

За словами Віталія Шпака акцизний податок напряму залежить від сум легально проданого через реєстратори розрахункових операцій (РРО) алкоголю і тютюнових, оскільки податок у розмірі 5% включений уже в ціну товару і його сплачують покупці, а бізнесмени – продавці лише перераховують роздрібний акциз до бюджету. Тому важливо, щоб покупці вимагали на всю вартість купівлі фіскальний чек РРО. «Фіскалізація» покупок це не тільки запорука включення суми до доходів, з яких обраховуються податки, але й захист своїх прав як споживача при придбанні неякісного ( контрафактного) товару .

Майже 80 відсотків податку від реалізації підакцизних товарів сплачено у м. Чернівцях – 8,3 млн. грн. У розрізі районів продавці алкоголю та тютюну сплатили акцизний податок у таких розмірах: зокрема, Вижниницький район – 275,8 тис. грн.; Герцаївський – 62,4 тис. грн.; Глибоцький  - 261,6 тис. грн.; Заставнівський – 98,1 тис. грн.; Кельменецький -190,2 тис. грн.; Кіцманський – 268,6 тис. грн.; Новоселицький – 311,7 тис. грн.; Путильський – 55,2 тис. грн.; Сокирянський – 99,3 тис. грн.; Сторожинецький – 314,1 тис. грн.; Хотинський – 256,8 тис. грн.; м. Новодністровськ - 64,4 тис. грн.

Разом з тим, посадовець нагадує, що для реалізації у роздріб алкоголю і тютюну бізнесмени мають отримувати у фіскальній службі відповідні ліцензії. Вартість дозволу на продаж алкогольних напоїв розраховується на кожний РРО (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі і становить 8 тисяч гривень на рік, а на території сіл і селищ – 500 гривень. Плата за ліцензію на торгівлю тютюновими виробами складає 2 тисячі гривень, на території сіл і селищ – 250 гривень на кожне місце торгівлі.

Отримання таких ліцензій теж дуже важливо для бюджетів громад – продовжує Віталій Петрович - оскільки з 04 лютого 2019 року запроваджено нові розрахункові рахунки в розрізі об’єднаних територіальних громад, міських, селищних та сільських рад по платі за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. І відповідно сплачені суми «прямою гривнею» надходить до бюджетів сіл та селищ, а отже  можуть використовуватися для розвитку громади.