Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

ДФС Буковини: на засіданні Громадської ради обговорили актуальні питання роботи аудиторів фіскального відомства

21.12.2018

За участі в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталія Шпака під головуванням Голови Громадської ради Василя Макуха відбулося засідання Громадської ради при ДФС.

Членів дорадчого органу Віталій Шпак детально поінформував про забезпечення надходжень податків до бюджетів у 2018 та наголосив, що завжди готові до конструктивного діалогу з громадськістю та бізнесом. Також, запропонував обговорити питання, яке виносили на розгляд депутати обласної ради щодо мораторію на проведення перевірок та надання пільг платникам гірських районів.

Основним доповідачем на засіданні, згідно затвердженого плану, була заступник начальника фіскального відомства Наталія Чернівчан. Тема доповіді стосувалася проведення перевірок.

Посадовець ознайомила усіх членів громадської ради з порядком відбору платників для проведення перевірок. Деталізувала критерії відбору та навела приклади схем ризикових операцій. Також, акцентувала увагу на тому що графік проведення перевірок щорічно публікується на офіційному сайті ДФСУ. До прикладу – продовжила посадовець – про який тиск на бізнес йдеться, якщо впродовж 2018 року зменшено кількість податкових перевірок проти 2017 року на 40 і проведено 164 документальні перевірки юридичних осіб. Тобто перевірками охоплено менше 1 відсотка підприємств, які перебувають на обліку (16830 юридичних осіб) у всіх територіальних управління ДФС області. Така, ж ситуація і щодо перевірок фізичних осіб – підприємців.

В частині Критеріїв ефективності роботи аудиторів, присутні обговорили наскільки обгрунтованими та документально підтвердженими є результати перевірок, скільки забезпечено надходжень додаткових коштів до бюджетів та які результати узгодження податкових зобов’язань.

Учасники засідання також розглянули напрацьовані пропозиції щодо внесення змін ПКУ в частині застосування спрощеної системи. Думки з цього приводу розділилися і запропоновано вивчити їх та узагальнити впродовж 10 днів.

Під час засідання Громадської ради, порушувалися і ряд інших питань, які турбують громадськість. Зокрема, Ігор Кермач – головний державний ревізор –інспектор відділу протидії корупції розповів присутнім про напрями діяльності новоствореного підрозділу щодо упередження корупційних дій .

Наприкінці засідання було визначено основні аспекти з формування плану роботи Громадської ради на наступний рік та розглянуто основні цифри бюджету - 2019.