Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

У полі зору Громадської ради при Головному управлінні ДФС Буковини легалізація найманої праці і доходів громадян

06.09.2018

Відбулося чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області . Одним з головних питань у порядку денному засідання було питання обговорення проблемних питань щодо легалізації трудових відносин і детінізації заробітної плати

 Під час засідання в. о. начальника фіскального відомства краю Віталій Шпак презентував громадськості виступ про підсумки роботи та позитивний досвід в цьому напрямку. Зокрема виступаючий звернув увагу на низький рівень середньомісячної заробітної плати у сфері торгівлі та послуг та малу кількість найманих працівників – що свідчить про широке використання незареєстрованої найманої робочої сили. Також, провів ґрунтовний погалузевий аналіз щодо сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску платниками усіх сфер господарської діяльності в регіоні.

Серед розглянутих питань, особливо зацікавило присутніх аналітичні дані про діяльність платників у сфері садівництва та громадського харчування.

За словами посадовця - на території області офіційно зареєстровано 1846 закладів громадського харчування. Це бари, ресторани, кафе , літні майданчики. Разом з тим, 915 закладів не мають найманих працівників,402 – по 1 працівнику, 170 – по 2, 359 - 5 і більше. Щодо садівничої сфери – то у 75 із 190 зареєстрованих відсутні наймані працівники. Такі цифри підтверджують про використання «тіньових» працівників – адже без достатньої кількості найманих працівників фізично неможливо провадити господарську діяльність.

«Фіскальна служба має чітке бачення -  план дій – як навести лад у детінізації найманців та їх зарплати. Насамперед проводить роз’яснювальну та аналітичну роботу, другий етап  - фактичні перевірки. Але разом з тим, вирішення даного питання потребує тісної співпраці органів державної влади та громадськості – наголосив Віталій Шпак..

Також під час засідання учасники порушили ряд питань, зокрема, продовжити роз’яснювальну роботу серед платників, використовуючи інноваційні підходи до цієї роботи.

Наприкінці, члени громадської ради обговорили перспективні питання для розгляду на наступному засіданні.

«Це беззаперечно правильно, що залучення громадськості до обговорення та прийняття важливих рішень й надалі залишається пріоритетним напрямком діяльності фіскальної служби. Тож реальні питання розглянуто та шляхи їх рішення визначені - залишається забезпечити лише їх виконання у повному обсязі» - оптимістично заявив Голова Громадської ради Василь Макух.