Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Віталій Шпак: офіційне працевлаштування та легалізація заробітної плати – це основні механізми з наведення ладу в системі державних фінансів

17.08.2018

На цьому акцентував увагу колег в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак під час проведення наради з питань детінізації ринку праці.

Так, за словами Віталія Петровича незважаючи на широкомасштабну роз’яснювальну та контрольно-перевірочну роботу проблема детінізації заробітної плати та легалізації трудових відносин,  не втрачає актуальності.

В регіоні продовжується тенденція використання нелегальної робочої сили, виплата заробітної плати «в конвертах» і у розмірі, нижчому від мінімального рівня та інші порушення трудового законодавства. Недотримання законодавчих вимог в свою чергу негативно впливають на сплату податків як до місцевих  так і до державного бюджетів.

Саме тому - наголошував Віталій Шпак – для усіх працівників фіскального відомства це питання номер один і необхідно продовжити контрольно - перевірочні заходи представників бізнесу, що ігнорують вимоги Закону та роз’яснювальні про те ,що за такі дії передбачено адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Серед позитивних напрацювань, які озвучені під час наради - за підсумками роботи фіскалів області лише від початку року на Буковині ринок неофіційної праці "втратив" 4596 осіб. Громадяни, які працювали без належного оформлення, наразі офіційно працевлаштовані.

За наслідками 51 перевірки представників бізнесу з питань дотримання ними діючого законодавства при виплаті доходів донараховано до сплати в бюджет майже 6,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 139,9 тис. грн.  єдиного соціального внеску.

Також, проведено 36 перевірок по виявленню роботодавців, які виплачують заробітну плату у «конвертах». З них встановлено 23 порушення вимог чинного законодавства та нараховано 166,4 тис. грн. податків.