Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Віталій Шпак: податки від легалізації заробітної плати та майнові податки мають стати основою місцевих бюджетів

10.07.2018

Про це наголошував в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак під час інтерв’ю:

– Віталію Петровичу! Збільшення обсягу дохідної частини місцевих бюджетів є важливим не тільки для фіскального відомства, але й для органів місцевого самоврядування. Як співпрацюєте з новоствореними громадами - чи відчуваєте від них зацікавлення у налагодженні комунікацій ?

Місцеві бюджети області в січні – червні 2018 року отримали 1242,5 млн. грн., а це на 214,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період торік, або зростання на 20,9 відсотків.

Зростання продемонстрували всі значущі джерела надходжень: податок на доходи фізичних осіб збільшився на 27,2 %; плата за землю на 6,1 %; єдиний податок на 20,3 %.

Для забезпечення поточних та перспективних задач розвитку територіальних громад йде спільний пошук (фіскальна служба й представники органів місцевого самоврядування) шляхів зростання обсягу місцевих податків і зборів. Дії направлені не на підвищення ставок податків, а на кількісне збільшення зареєстрованих платників податків та розширення бази оподаткування.

До прикладу, збільшення суми надходжень майновий податків, таких як плата за землю, податку на  нерухомість - це повнота та правильність обліку майна та землі, що у більшості залежить від взаємодії з органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади та землевпорядними органами. Так само і «побороти» виплати заробітної плати в «конвертах» та використання найманих працівників без офіційного працевлаштування – взаємодія є важливим інструментом в детінізації цих процесів.

Підприємці, які легально ведуть бізнес критикують ДФС за недостатню жорсткість у ліквідації  «нелегалів»  та виплат у "конвертах".  Яка Ваша думка з цього приводу?

Як громадянин - я згідний з ними, але як посадовець – при прийняття любого рішення, чи то проведення перевірки чи обстеження, маємо дотримуватися вимог Податкового Кодексу України. Ми застосовуємо весь комплекс заходів для виявлення працівників - отримувачів зарплати в «конвертах». Роз’яснюємо, за наявності підстав проводимо перевірки, інформуємо відповідні органи. Якщо проаналізувати останні два роки: впродовж січня – грудня 2017 року легалізували працю понад 5 тисяч  осіб, цього року – уже більше як  2,4  тисячі осіб. Додаткові надходження з єдиного внеску від заходів легалізації заробітної плати та детінізації зайнятості населення склали більше 2,0 млн. грн.

З травня цього року, в межах компетенції, співпрацюємо з територіальними підрозділами Державної служби України з питань праці, Пенсійного фонду України, інших державних органів, місцевими органами виконавчої влади у спільних групах.

Це дещо активізувало роботу щодо легалізації заробітної плати, а також недопущення порушень податкового та іншого законодавства під час виплати заробітної плати. Після проведених обстежень спільними групами лише у червні цього року було подано 851 повідомлення про прийняття на роботу 1283 працівників та 386 осіб самостійно зареєстрували підприємницьку діяльність.

Віталію Петровичу! З якими підсумками Головне управління ДФС у Чернівецькій області завершило перше півріччя 2018 року? Окреме питання про діяльність центрів обслуговування платників.

З трьох основних шляхів забезпечення бюджетних надходжень – добровільної сплати податків, примусового їхнього стягнення і контрольно-перевірочної роботи – перший для податкових органів найбільш прийнятний і вимагає проведення активної  і послідовної роботи з платниками податків. Ми за зміну  філософії і психології підходу до податкової тематики. Треба щоб податки не  примусово збиралися, а добровільно платилися.

У першому півріччі 2018 року платники податків регіону сплатили до бюджетів усіх рівнів 2073,0 млн. грн. Загалом усі прогнозовані завдання ДФСУ виконано і забезпечено ріст фактичного обсягу мобілізованих платежів порівняно з аналогічним періодом 2017 року на 22,6 відсотки, або ( +381,9  млн. грн.).

Щодо роботи ЦОПів – це вже аксіома, щоб завоювати довіру до відомства, підвищити рівень податкової культури і відповідальність платників податків за дотримання норм податкового законодавства, необхідно постійно вдосконалювати рівень обслуговування платників та якість наданих їм податкових послуг. В області 13 ЦОПів, усі діють та надають кваліфіковані послуги – скарг на їхню роботу цього року не надходило. У ЦОПах кожен буковинець може отримати консультації з питань застосування податкового законодавства та заповнення декларацій та весь комплекс адміністративних послуг (видача довідок, реєстрація). У разі виникнення запитань щодо організації роботи Центрів обслуговування платників надсилайте на адресу: cv.official@sfs.gov.ua