Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Процес наповнення місцевих скарбниць Сокирянщини має бути під контролем як фіскалів так і представників органів місцевого самоврядування

26.04.2018

Такий висновок можна зробити за підсумками семінар - наради, що 24 квітня цього року провів з головами сільських рад Сокирянського району заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.

У заході взяли участь фахівці фіскального відомства - начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Вадим Комов, начальник Сокирянського управління Наталя Пижівська, в.о начальника Сокирянської ОДПІ Альбіна Гладка.

Від владників району учасниками засідання були перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Маркевич, заступник голови районної ради Олексій Бойко.

Серед ключових аспектів про які йшлося під час заходу - це проведення системної роботи з легалізації платників місцевих податків, що  направлена на зростання надходжень до місцевих скарбниць.

Учасники заходу детально обсудили проблемні питання та шляхи їх вирішення,  які виникають при формуванні даних щодо платників земельного податку  - як землевласників так і землекористувачів, визначенні платників податку на  нерухомість. Зокрема, учасники засідання звернули увагу на існуючі недоліки при адмініструванні податку на нерухоме майно, серед яких неповна інформація в реєстрі прав на нерухомість та нездача об’єктів в експлуатацію.

Не залишили поза увагою під час діалогу і нелегальну зайнятість. Усі виступаючі називали це питання як найбільш злободенне і пропонували різні шляхи детінізації, серед яких надання повноважень проводити різноманітні рейди та перевірки. Також, сільські голови звернулися до представників обласного фіскального управління з проханням щодо сприяння притягнення до відповідальності за не сплату податкових зобов’язань. Адже, нині чинним законодавством не передбачено засобів впливу органів місцевого самоврядування на злісних неплатників.

Крім цього, в.о. начальника Сокирянської об’єднаної державної податкової інспекції Альбіна Гладка ознайомила присутніх з показниками щодо надходжень до місцевих бюджетів податкових платежів, динамікою приросту та кількістю створених робочих місць. Зауваживши що саме усі питання що обговорювалися під час заходу і є тими резервами, що мають збільшити надходження до місцевих бюджетів.

Після завершення семінар – наради Іван Матіос підкреслив: «На думку як організаторів так і учасників заходу, діалог видався плідним, оскільки меседж, що  саме повнота сплати податків покращує соціально-економічний розвиток району звучав у кожному виступі на засіданні».

 

Фотоматеріали по темі

/
  • Процес наповнення місцевих скарбниць Сокирянщини має бути під контролем як фіскалів так і представників органів місцевого самоврядування