Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

На зустрічі податківців із представниками органів місцевого самоврядування Новоселиччини говорили про резерви збільшення податкових надходжень

26.04.2018

В середу, 25 квітня 2018 року у приміщенні Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області відбулась семінар-нарада з представниками органів місцевого самоврядування. Про новації податкового законодавства в частині оподаткування майновими податками розповідали присутнім заступник начальника ГУ ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернівецькій області Вадим Комов, в.о. начальника Новоселицької ОДПІ Анжела Паскар та начальник Новоселицького управління Яна Габовда. Також, на семінар-нараді були присутні голова Новоселицької РДА Євгенія Бойко заступник голови Новоселицької районної ради Ольга Цуркан.

Зокрема, податківці акцентували на змінах законодавства у частині сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки громадянами та необхідності проведення звірки з податковим органом.  

Так, під час свого виступу посадовці повідомили присутніх про зміни окремих норм Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2018 року, зокрема, скасування обмеження застосування пільги до однієї ділянки зі сплати земельного податку фізичним особам. Тобто, звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорій фізичних осіб, які визначені пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Керівник податкової детально проаналізувала діючі рішення сільських рад щодо прийнятих ставок податків, розповіла про скасування обмеження при наданні законодавчо прийнятих пільг по землі та про нововведення при врученні  податкових повідомлень рішень.

Посадовці наголосили про необхідність донесення до своїх односельців інформації про перелік доходів, які потребують обов’язкового декларування,  звернули увагу на необхідність проведення звірки громадянами платниками земельного податку або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, при наявності нереальної заборгованості чи документально підтверджених розбіжностей. 

Окрім іншого, акцентували увагу учасників наради на тому, що відповідно до Закону України від 07 грудня 2017 року N 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», який набрав чинності 01 січня 2018 року, внесено зміни, відповідно до яких, копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається місцевими радами в електронному вигляді у 10-денний строк з дня прийняття (але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та зборів або змін до них) до органу ДФС, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів. В свою чергу ДФСУ має оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях. Платники ж можуть використовувати зведену інформацію з офіційного веб-сайту ДФСУ.

Після обговорення актуальних змін, усі зацікавлені отримали  змістовні відповіді на проблемні питання по своїй територіальній громаді. А також підтримали пропозицію фіскалів щодо налагодження постійного контакту для інформування фіскального відомства про тих мешканців району які ухиляються від сплати податків.

 

Фотоматеріали по темі

/
  • На зустрічі податківців із представниками органів місцевого самоврядування Новоселиччини говорили про резерви збільшення податкових надходжень