Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Отримуєте гранти - не забудьте подати декларацію до 2 травня

17.04.2018

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області радять  громадянам, які мають статус суб‘єктів підприємницької діяльності та беруть участь у різноманітних програмах, що фінансуються за рахунок міжнародних спільнот, звернути увагу на зазначений у відповідних документах статус отримувача гранту.

Якщо учасник програми є платником єдиного податку, то відповідно до п.4) пп.292.11 статті 292 ПКУ не включаються до складу доходу платника єдиного податку суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов‘язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм. Разом з тим, відповідно до п.2 пп. 293.4 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 15 відсотків для платників єдиного податку 1-ї та 3-ї  груп до доходу від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку.

Якщо отримувач гранту є підприємцем на загальній системі оподаткування, то слід керуватися пп.177.2 ст.177 ПКУ, відповідно до якої об‘єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами, пов‘язаними з господарською діяльністю. У випадку коли фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами встановленими для фізичних осіб. 

Фізичні особи, у випадку отримання доходів, з яких при їх виплаті не було утримано податок з доходів фізичних осіб, зобов‘язані до 1 травня року наступного за роком, в якому були отримані такі доходи, подати до  органу фіскальної служби відповідну декларацію.