Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Віталій Шпак: детінізація економіки краю має важливе значення для всіх буковинців

05.03.2018

Про це наголошував в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак під час інтерв’ю:

Віталію Петровичу, як ви оцінюєте ситуацію зі сплатою податків у нашій області?

За 2 місяці цього року мобілізовано до бюджетів усіх рівнів понад 665,7 мільйонів гривень. Якщо говорити в розрізі бюджетів, то до Державного бюджету буковинські платники сплатили майже 259,2  мільйонів гривень, а до місцевих бюджетів 406,5 мільйонів гривень. Це більше як торік майже на 118,0 мільйонів гривень. Але це ще не свідчення того, що всі буковинці платять добросовісно податки.

Я часто спілкуюся з бізнесом в регіоні, тож чудово усвідомлюю: існують об’єктивні труднощі, але і  роботи для фіскального відомства з тими хто мінімізує чи ухиляється від сплати податків достатньо. Буковинці мають знати що завдання і пріоритети фіскальної служби незмінні – перше це активно протидіяти тій категорії підприємництва, яка застосовує непрозорі методи ведення бізнесу щоб вилучити кошти з тіньової економіки, друге – ліквідувати податкові борги.

Але найважливіше, тепер, коли проходять процеси реформування ДФС зробити акцент у роботі на відкритості відомства, докорінно змінити філософію як для співробітників так і для платників. Це має бути сервісна служба з якісними контролюючими, адміністративними та інформаційними послугами. І ми впевнено йдемо до цього.

– Які зараз підприємства або галузі в регіоні є найбільш злісними неплатниками податків?

– Ну поіменно називати не буду, але якщо ситуація не зміниться то прийдеться. Боржники є у всіх галузях – ми з ними проводимо роботу згідно вимог ПКУ. Щодо злісних неплатників то тут ситуація інша – багато хто намагається хитрувати – але зараз працюємо над тим, щоб в процесі Деклараційної кампанії до 2 травня кожен з них добровільно подав декларацію і заплатив податок. Роботи в цьому напрямку багато – аналізуємо отримані з різних реєстрів та установ  відомості про отримані доходи та майнові права, щоб визначити коло декларантів, і відповідно, будемо їх залучати до оподаткування.

Громадськість постійно піднімає питання щодо зниження податкового тиску на платників, продовження мораторію. Що думають про це фіскали?

Я за безумовне дотримання Закону. Як би не називали, тих представників бізнесу які ухиляються від сплати податків «фіктивні фірми», «фірми –метелики», «мінімізатори», «конверти» - вони завдають реальних збитків державі. Це саме ті кошти, яких не вистачає для фінансування багатьох видаткових статей бюджету. Тож наведення ладу з такими підприємцями, тобто детінізація економіки краю має важливе значення для всіх буковинців.

Нині значну увагу фіскали приділяють виведенню з «тіні» доходів, які частина працездатних буковинців  одержує в «конвертах». Чи є надія перемогти це явище?

Крім наповнення дохідної частини бюджету легалізація заробітної плати покликана також сприяти підвищенню рівня соціальної захищеності громади. А ви знаєте, що і сам бізнес, той що виплачує зарплату офіційно, критикує нас за недостатню жорсткість у ліквідації "конвертів". Також, надходить багато скарг від працівників, з інформацією, що на підприємстві їм платять  «чорну зарплату».

Ми боремо цю проблему щодень різними методам. Перевіряємо, роз’яснюємо… Фахівці фіскальної служби області постійно виявляють працівників - отримувачів "конвертної" зарплати. Громадяни, які працювали без належного оформлення, офіційно працевлаштовуються. Роботодавцям донараховуються податки та застосовуються до них штрафні санкції. До речі державою і ЄСВ знижений і штрафи збільшено. Але на мою думку цей процес буде нескінченний до того часу поки кожен українець не зрозуміє, і той хто платить і отримує офіційні зарплати і той хто працює «по- чорному», що зарплата в конвертах конвертується у проблеми. Оскільки через несплачені податки всі недоотримують державні послуги. Будь-то пенсія, навчання, лікування чи якісні дороги. А отже підривається система життєдіяльності для всіх. Нетерпимість має бути до тих людей, які живуть обманом інших.

Фотоматеріали по темі

/
  • Результати діяльності органів державної фіскальної служби Чернівецької області у січні-лютому 2018 року