Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Чернівецька митниця – серед лідерів за відсотком оформлених митних декларацій за принципом «Єдиного вікна»

28.02.2018

За період з 1 по 25 лютого поточного року Чернівецькою митницею ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 1615 заявок, що майже у два рази більше показника попереднього місяця.

Оформлення всіх митних декларацій за принципом «єдиного вікна» законодавством впроваджено з 1 лютого 2018 року. Варто нагадати, що інформаційний обмін даними за вказаним принципом діяв як експеримент ще з 1 серпня 2016 року. За допомогою «єдиного вікна» взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів.

Такий принцип дозволяє спростити для учасників зовнішньоекономічної діяльності умови подання документів для отримання відповідних видів контролю, оптимізувати участь посадових осіб контролюючих органів у здійсненні державного контролю товарів, скоротити час проведення державних видів контролю, спростити ведення зовнішньоекономічної діяльності та мінімізувати корупційні ризики завдяки автоматизації процесів.

Застосування на українській митниці «Єдиного вікна» під час здійснення контролю державних органів за переміщенням через митний кордон товарів є наслідком залучення кращих передових світових практик та відповідає рекомендаціям міжнародних організацій.

На сьогодні «єдине вікно» є однією із найсучасніших електронних систем обміну даними під час здійснення імпортно-експортних операцій суб’єктами ЗЕД.

Начальник Чернівецької митниці ДФС Микола Салагор зазначає: «Створення сприятливих умов для розвитку бізнесу – один із досягнутих позитивних результатів запровадження в Україні принципу «єдиного вікна» при здійсненні контролю за переміщенням через митний кордон України товарів. Адже така система інформаційного обміну спрощує для учасників ЗЕД умови подання документів для отримання відповідних видів контролю, дозволяючи скоротити час проведення державних видів контролю».

«Як свідчать статистичні дані Державної фіскальної служби України, за весь період роботи за принципом «єдиного вікна» у системі органів доходів і зборів Чернівецька митниця лідирує за відсотком оформлених із його застосуванням заявок до загальної кількості митних декларацій, - додає Микола Михайлович. - Митницею проведено аналіз митного оформлення за січень 2018 року та за період з 01.02.2018 по 25.02.2018 в митних режимах ЕК, ІМ, ТР, за результатами якого спостерігається зростання кількості митних декларацій з контролями тільки по принципу «єдиного вікна» у режимі ЕК з 83,7% (699 МД) у січні до 98,5% (765 МД) у лютому; у режимі ІМ з 21,4% (181 МД) до 96,8% (850 МД) у лютому».

З метою оптимізації взаємодії митниці, підприємств і органів державної влади, які здійснюють митний, санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю керівництвом митниці здійснено відповідну роботу. Зокрема, проведено спільну зустріч з представниками контролюючих органів, бізнесу та митними брокерами, які здійснюють свою діяльність у зоні діяльності Чернівецької митниці ДФС, щодо забезпечення з 01.02.2018 обов’язкового застосування при митному оформленні товарів принципу «єдиного вікна». Під час заходу обговорено актуальні питання, які виникають під час застосування принципу «єдиного вікна», та шляхи їх вирішення.