Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

У фіскальному відомстві Буковини розповіли про хід декларування доходів буковинцями за 2017 рік

14.02.2018

Сьогодні, заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан зустрілася із представниками місцевих засобів масової інформації, щоб нагадати буковинцям про необхідність декларування свої доходів.

Звертаючись до присутніх посадовець відзначила, що «Деклараційна кампанія – 2018» стартувала 1 січня 2018 року і завершується  1 травня 2018 року. Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками норм Податкового кодексу України.

Серед ключових тезисів, на які акцентувала увагу  Наталія Чернівчан, це види доходів які підлягають декларуванню чи отриманню податкової знижки, а також як подати декларацію чи отримати консультації щодо порядку її заповнення. Ще звернула увагу, що своєчасне декларування доходів - основа наповнення бюджет територіальних громад, адже податок на доходи фізичних осіб є основною його складовою.

Крім того, Наталія Василівна порадила всім буковинцям не очікувати останніх днів визначеного терміну подання декларацій, а добросовісно виконати громадянський обов’язок уже зараз.

На завершення брифінгу привітала медійників із Днем свято́го Валенти́на та побажала всім бути патріотами своєї країни, чесно сплачувати податки і відповідно, дбати про своє майбутнє.

ДОВІДКА:

До доходів, що підлягають обов’язковому декларуванню належать:

вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги, що перевищує 2240 грн.; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані  у вигляді вартості подарунків, від продажу сільськогосподарської продукції, сума прощеного боргу  та інші доходи що не оподатковувалися при виплаті.

До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, в т. ч.: частину суми процентів сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань; суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку.