Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Необхідно утвердити серед страхувальників розуміння того, що сплата єдиного соціального внеску є одним з джерел соціального захисту громадян

09.10.2017

Про це наголосив в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак під час інтерв’ю:

Віталію Петровичу! Сьогодні на слуху у всіх громадян  Пенсійна реформа. Як ми знаємо акумулювання коштів до Пенсійного фонду завдання фіскальної служби, тож яким на сьогодні є процес адміністрування єдиного соціального внеску?

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат.

Питання сплати єдиного внеску до державних цільових фондів є серед пріоритетів роботи фіскальної служби.

Як відомо, на початку 2016 року в рамках податкової реформи в Україні було істотно знижено ставку єдиного соціального внеску, яку сплачували платники з середнього рівня 44 відсотки до 22 відсотків. Крім цього, Верховна Рада  України скасувала утримання єдиного внеску із заробітної плати працівників та інших доходів. Роботодавці, у яких вивільнилися кошти, після зменшення ставок змогли  спрямувати ці кошти на підвищення заробітної плати.

В цілому, якщо проаналізувати надходження за дев’ять місяців цього року, платники Чернівецької області перерахували до бюджету 1540,0 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, це на 266,7 млн гривень більше за очікуваний показник. Виконання планового показника становить 121 відсоток. Відносно січня-вересня 2016 року забезпечено приріст надходжень на 529,0 млн гривень. І якщо порівнювати з січнем-вереснем 2015 року приріст надходжень склав 25,3 млн.грн.

Безумовно, збільшення надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування зросли і завдяки підвищенню розміру мінімальної заробітної плати.

Тобто всі платники регіону сумлінно сплачують єдиний соціальний внесок?

Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі. Однак є випадки, коли навмисно чи несвідомо працедавці допускають порушення, не всі страхувальники виконують свої зобов’язання щодо сплати внесків до Пенсійного фонду.

На сьогодні в Чернівецькій області борг зі сплати єдиного внеску становить 45,9 млн. гривень. Зокрема, юридичні особи заборгували – 18,2 млн. гривень, фізичні особи-підприємці – 27,7 млн. гривень. В тому числі борги суб'єктів господарювання, які перебувають у процедурах банкрутства склали  7,8 млн. грн.

А які заходи впливу застосовує фіскальна служба області в даному напрямку ?

У роботі з боржниками з єдиного соціального внеску є своя специфіка. Адміністрування єдиного соціального внеску регламентується  спеціальним Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», органами фіскальної служби надсилаються платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимоги про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. Якщо борг з єдиного внеску протягом 10-денного терміну не сплачується, то вимога надсилається до органу державної виконавчої служби для вжиття заходів стягнення. Причому на такі борги не розповсюджується термін позовної давності.

Задля погашення заборгованості з податкових платежів та єдиного соціального внеску фахівці фіскальної служби області співпрацюють з органами Державної виконавчої служби в області та Прокуратури.

Так, з початку року податківцями надіслано до органів державної виконавчої служби 775 вимог про сплату боргу з ЄСВ на суму 9,0 млн. гривень, за виконавчими документами забезпечено стягнення на суму 2,9 млн.гривень.

Крім того, фіскальна служба області співпрацює з Управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Між відомствами здійснюється обмін аналітичною інформацією про можливі порушення при виплаті заробітної плати.

Також, ефективним інструментом є співпраця з місцевими органами влади та з органами місцевого самоврядування. В області працюють комісії та робочі групи при органах виконавчої влади де заслуховують тих працедавців, які нараховують заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня, бо саме місцева влада найчастіше стикається з мешканцями і має відповідно, налагоджені канали комунікації та засоби впливу.

Фіскальна служба Буковини налаштована переконувати чи карати?

З приводу карати, то законодавчо встановлено послідовність наших дій і ми чітко їх дотримуємось.

В цілому, фіскальна служба області декларує про невтручання у роботу бізнесу –  натомість всі платники сумлінно виконують свої зобов’язання щодо сплати податків та внесків. Слід пам’ятати, єдиний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення. Своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати. 

Насамкінець хочу звернути увагувсіх роботодавців, а також самозайнятих фізичних осіб – підприємців, що тільки завдяки їх добросовісному ставленню до виконання своїх обов’язків щодо сплати платежів до бюджету та розумінню необхідності термінового погашення податкової заборгованості, ми подолаємо проблему утворення нових боргів. А це надасть можливість безперешкодно отримувати громадянами регіону всі соціальні гарантії.