Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Роман Лаврів: Чернівецька митниця вправно виявляє порушників

13.09.2017

На пункті пропуску «Вадул-Сірет – Вікшани» Чернівецької митниці ДФС виявили порушників, які перевозили товари через митний кордон України із заниженням показників для митного контролю. Серед порушників фігурували і представники Львівщини. Про роботу митників і порушення митних правил керівник Чернівецької митниці Микола Салагор поспілкувався із засновником «Антикорупційної спільноти України», керівником проекту «Антикорупція» Львівської ТО партії «БПП «Солідарність» Романом Лаврівим.

«Чернівецька митниця вправно виявляє порушників митних правил і якраз вона може бути лакмусовим папірцем для того, щоб прослідкувати за експортом української деревини. Тут часто затримують порушників не лише з нашої, а й з інших областей», – заявив Роман Лаврів.

За словами Миколи Салагора, показовим для аналізу був 2016 рік, коли діяла постанова про заборону від «Укрзалізниці».

«У 2017 році ми виявили порушень на майже 400 тис. грн. при експорті деревини. Але тут порушниками були переважно місцеві юридичні особи; в 2016 році ситуація була зовсім іншою», – розповів він.

У 2016 році через пункт пропуску митниці було переміщено 1 711,6 тис. тонн лісоматеріалів (товарні позиції 4401,4403), з яких лише 4, 1% – продукція, оформлена у митному відношенні безпосередньо Чернівецькою митницею ДФС. Решта лісоматеріалів були замитнені в інших областях. У той же час протягом 2016 року експорт власне буковинського лісу скоротився на 58, 6%. Із цієї кількості переміщень митники пункту пропуску «Вадул-Сірет – Вікшани» склали 46 протоколів порушень митних правил на суму 2,8 млн грн. Найбільше порушників (фізичні та юридичні особи) зафіксували зі Львівської, Житомирської, Тернопільської і Рівненської областей та міста Одеси.

Керівник Чернівецької митниці Микола Салагор розповідає, що у період, коли «Укрзалізниця» заборонила переміщати деревину та вироби із неї через наш пункт пропуску, ситуація із експортом вирішилася миттєво. Проте, на жаль, заборона діяла лише чотири місяці і 23 березня 2017 року її скасували.