Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Платники Буковини сплатили до державних цільових фондів 806,5 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

12.06.2017

Про це повідомляють в Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. За січень-травень 2017 року платники Чернівеччини спрямували на соціальні гарантії 806,5 млн. грн., що на 187,8 млн. грн. більше за очікувані показники. Виконання планових показників за даний період становить 130,4 відсотки. Зокрема, за підсумками травня поточного року на соціальні гарантії додатково направлено 41,6 млн. грн. соціального внеску.

Вже традиційно найбільшу питому вагу в загальній сумі надходжень єдиного внеску, а це 83,8 відсотків, займає єдиний внесок нарахований роботодавцями на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ, сума внеску склала 675,9 млн. грн. Від фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, надійшло 82,8 млн. грн., єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців склав 46,8 млн. грн. Єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення батьків-вихователів або добровільна участь у пенсійному страхуванні склали 1,1 млн. грн.

У відомстві зазначають, оскільки заробітна плата є основним, а найчастіше, й єдиним джерелом доходів громадян, виплата зарплатні менше мінімального рівня або неофіційне працевлаштування позбавляє  робітників належного соціального захисту. Зокрема, громадяни втрачають такі права, як оплачувану щорічну відпустку й відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, оплату лікарняного, допомогу по безробіттю й на страхування від нещасних випадків на виробництві. Окрім того, їх очікує мізерна пенсія. Саме в цьому й полягає головна небезпека зарплатні «в конвертах», тіньової зайнятості та заробітної плати нижче мінімального рівня. Тому трудові відносини між найманим працівником і роботодавцем мають бути офіційно зареєстровані у трудовій угоді, якою визначаються умови оплати праці та розмір заробітної плати.