Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Мінімізація заробітної плати – на контролі в Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області

13.06.2019

Начальник Новоселицького управління Яна Габовда вкотре зазначає, що мінімальна заробітна плата - є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Зокрема, це відсутність: права на відпустку, у т. ч. у зв’язку з вагітністю і пологами; права на оплату листка непрацездатності; права не працювати у вихідний чи святковий день; права на виплату вихідної допомоги при звільненні з роботи; права на призначення пенсійного забезпечення залежно від страхового стажу; права на збільшений розмір допомоги з безробіття відповідно до заробітку за останнім місцем роботи; права на допомогу у разі отримання травми на виробництві тощо.

З 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 4173 гривень

Працівники фіскальної служби Новоселицького та Герцаївського районів  здійснюють упереджувальні заходи серед суб’єктів господарювання, які затримують виплату заробітної плати або виплачують її нижче встановленого законодавством мінімуму. Для цього керівників підприємств та підприємців запрошують на засідання робочої групи, на яких вивчаються причини, що створюють передумови для мінімізації заробітної плати.

Деякі суб’єкти господарювання систематично нараховували штатним працівникам середню заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня: Мамалигівське ССТ,  Динівецьке ССТ, дочірнє підприємство «Рідна земля», ПП «Іванческул І.Г.», ТОВ «Свіженька»,  фермерське господарство «Р.В.Р.», ТОВ «Буковина енергоресурс», ПрАТ «Фабрика Прут».

Нещодавно,  Яна Габовда заслухала бухгалтерів трьох підприємств та наголосила на обов'язковому оформленні трудових відносин із найманими працівниками, на недопущенні виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень.

За результатами заслуховування дані підприємства зобов’язались підвищити рівень заробітної плати, що дасть змогу додатково забезпечити надходження податку на доходи з фізичних осіб та військового збору близько 50 тис.гривень.

Вирішення проблеми із легалізації заробітної плати можливе тільки завдяки спільним зусиллям, співпраці держави, суб’єктів господарювання-роботодавців і самих працівників.