Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Зарплата нижче мінімальної - один із критеріїв ризиковості для проведення перевірок

11.06.2019

Серед ключових аспектів, на яких зосереджено роботу чернівецьких податківців– це залучення до оподаткування коштів від  тіньової зайнятості та виплати зарплати в конвертах -  про це розповідає начальник Чернівецького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Сергій Лєснік.

Це питання актуальне і донині, оскільки такі порушення призводять до несплати в бюджет, відразу трьох податків.(ПДФО,ЄСВ та військового збору).  Незважаючи на проведену роз’яснювальну роботу в Чернівцях є ще достатньо  бізнесменів у сфері торгівлі, обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, будівництва, виробництва одягу, меблів, медична практика які суцільно сидять на "мінімалках" і «півставках». Також й окремі представники чернівецького бізнесу, які працюють у сфері консультування з питань оподаткування «грішать» заниженням офіційних доходів.

Згідно проведеного аналізу – продовжує Сергій Миколайович-встановлено, що у І кварталі 2019 року «скромні» доходи у Чернівцях офіційно виплачували 704 суб'єкти господарювання – юридичні особи. Також посадовець звертає увагу, що це один із критеріїв ризиковості, який дає можливість потрапити під фактичну, позапланову або планову документальну перевірку представниками Фіскальної служби, Управління Держпраці, Нацполіції, Пенсійого фонду та інших органів державної влади України.

Проведення перевірок – це вимушений крок, оскільки профілактична робота та консультування цих роботодавців не дають позитивного результату.

Також, списки «злісних порушників – мінімальщиків» направляються для проведення заслуховування їх керівників (засновників) комісією створеною при Чернівецькій міській раді. Такі заходи є дієвими, так впродовж травня-червня цього року, після заслуховування керівників 75 підприємств та 44 фізичних осіб-підприємців додатково надійшло майже 0,3 млн.грн. податку з доходів фізичних осіб та 0,4 млн.грн. ЄСВ.

«Окремо звертаюсь до тих представників бізнесу, які порушують трудове законодавство, терміново перейти в правове поле - самостійно задекларувати реальні заробітні плати працівників і сплатити належні суми податку на доходи фізичних осіб, військового збору та ЄСВ до бюджету за ІІ квартал 2019 року, до настання граничного терміну подання відповідної податкової звітності», - наголосив Сергій Миколайович.