Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податок на доходи фізичних осіб та акцизний податок – важливе джерело наповнення бюджету громади

05.06.2019

Нещодавно, начальник Сторожинецького управління Андрій Петрів та начальник Сторожинецької ДПІ - Василь Курчак провели засідання «круглого столу» з фізичними особами - підприємцями Сторожинецької ОТГ на тему «Податок на доходи фізичних осіб та акцизний податок – важливе джерело наповнення бюджету громади» .

Начальник Сторожинецького управління наголосив, що «Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджено з 1 січня 2015 року нарахування та сплату акцизного податку з роздрібної реалізації окремих груп товарів. Даний податок становить  5 відсотків від вартості товару, а платити його повинні ті суб’єкти господарювання, які реалізують підакцизні товари в роздріб. Кошти від акцизу надходять до місцевого бюджету. Цей податок стосується підакцизних товарів, що продаються в роздріб – алкоголю, пива та тютюнових виробів.

Акцизний податок, у разі роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном, впливає на збільшення надходжень до місцевої казни. Акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремим рядком. Зрозуміло, якщо немає чеку – не сплачено податок, не наповнюється бюджет.

Також посадовець акцентував на обов'язковому працевлаштуванні найманих працівників з обов’язковою сплатою усіх визначених платежів до бюджету. 

"Адже сплачений податок на доходи з фізичних осіб та 5% сплачених споживачем при купівлі підакцизних у роздрібній мережі, поповнюють місцевий бюджет та в подальшому направляються на соціально-економічний розвиток громади: ремонти освітніх, медичних закладів, доріг та тротуарів, будівництво спортивних та дитячих майданчиків.

Звичайно, всі розуміють, як складно сьогодні підприємцям. Але коли одні працюють за правилами і роблять все можливе, щоб сплатити належні податки в бюджет, а інші не виходять з тіні або займаються незаконною діяльністю – це не правильно, це призводить до збільшення тіньової торгівлі, зменшення бюджетних надходжень, зубожіння громади" - зазначив Андрій Михайлович.

На завершення заходу учасники  поспілкувались з представниками Сторожинецького управління, поставили свої запитання та отримали відповіді.