Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

На дискусійній платформі про нюанси оподаткування студентів виробничої практики

17.12.2018

Начальник Кельменецького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Юлія Диголян взяла участь в дискусійній платформі на тему «Влада. Кельменецький професійний ліцей. Роботодавці», яка відбулася в  Кельменецькому професійному ліцеї. Головував на засіданні директор професійного ліцею Ярослав Чура. На заході розглядалися питання, щодо створення навчально-практичного центру у сільськогосподарському напрямку, проходження  виробничої практики.  

Крім того були запрошені: заступник голови районної державної адміністрації Ігро Урсуляк, голова громадської організації об’єднання роботодавців Марія Тимінська, заступник голови ради директорів Південного регіону корпорації «Сварог Вест Груп» Вячеслав Дєдов та директор ПП «Югро» Лілія Бортич.

Юлія Диголян у своєму виступі зосередила увагу аудиторії на оподаткуванні студентів виробничої практики, які навчаються  в професійно-технічному навчальному закладі. Наголошувала, що при проходженні  виробничої практики студентам нараховується заробітна плата, згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами), яка є базою для оподаткування ПДФО за ставкою 18%, військовим збором – 1,5% та нарахування ЄСВ на загальних підставах, але зазначила, що до заробітної плати, нарахованої практикантові, не застосовується податкова соціальна пільга відповідно до ч.3 пп. 169.2.3 ПКУ, якщо він одночасно з зарплатою отримує стипендію.

Нараховані кошти студенту переказуються для виплати на рахунок  професійного-технічного навчального закладу або виплачується їм безпосередньо підприємством не пізніше п’яти днів після виплати заробітної плати працівникам на підприємстві. П’ятдесят відсотків заробітної плати, нарахованої за час виробничого навчання і виробничої практики, може бути направлено на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.

Підсумовуючи засідання посадовець фіскальної служби наголосила, що всі умови зазначаються в договорі, який укладається між професійно – технічним закладом та підприємством де студент проходить виробничу практику.