Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Фахівці Кіцманської ОДПІ розповіли представникам територіальних громад про оподаткування земельним податком лісових земель

12.09.2018

Нещодавно в Кіцманській та Заставнівській райдержадміністрації відбувся семінар-навчання для голів місцевих рад та представників ОТГ щодо оподаткування лісових ресурсів. В ході проведення семінару взяли участь працівники Кіцманської ОДПІ та Кіцманського управління ГУ ДФС у Чернівецькій області. Проведення семінару зумовлене прийняттям Закону України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності 15.08.2018, а саме внесено зміни відповідно до яких передбачається оподаткування земельним податком лісових земель. На сьогодні органами місцевого самоврядування встановлено ставки земельного податку лише для не лісових земель, які використовуються для потреб лісового господарства, для оподаткування лісових земель ставки визначено (винятки є лише рішення місцевих рад, прийняті відповідно до постанови від 24 травня 2017 року № 483).

У зв’язку з тим що нормативна грошова оцінка земель лісогосподарського призначення по інших областях не проведена, для розрахунку сум земельного податку необхідно використовувати нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі по областях (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.05.2017 № 262).

Станом на 01.01.2018 року одиниця площі ріллі по Чернівецькій області за межами населеного пункту становить 32991,29 грн. Також з головами місцевих рад було рекомендовано прийняти рішення відповідно до постанови від 24.05.2017 № 483.