Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Планшети та смартфони замінять касові апарати

10.08.2018

В рамках інформаційно - роз’яснювальної кампанії «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно – технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій» у Центрі обслуговування платників Чернівецької ОДПІ податківці розповідали платникам про проект електронної системи Е-Receipt - «Електронний чек».

Начальник управління обслуговування платників Чернівецької ОДПІ Оксана Дьоміна поінформувала відвідувачів фіскального відомства про новації, які запроваджуються в ході реалізації експериментального проекту та окреслила їх переваги. Зокрема, акцентувала увагу, що нова інформаційна система реєстрації та обліку РРО  e-Receipt передбачає оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони) без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.

Як розповіла Оксана Володимирівна, електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій — смартфон або планшет. Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.

Відповідно, підприємцям не потрібно буде використовувати пристрої для друку паперових чеків, а покупцям — обов'язково їх зберігати, адже вони в будь-який час можуть його роздрукувати зі свого Електронного кабінету.

Пілотний проект триватиме до кінця 2019 року, у його рамках будуть проведені вивчення та дослідна експлуатація новітніх апаратів для реєстрації розрахункових операцій.

Чернівецьких платників зацікавили новації, адже альтернатива касовим апаратам – це спроба наздогнати цивілізований світ, в якому вже оцінили переваги електронних касових чеків.