Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Хто повинен платити податок на нерухоме майно та за яку площу розповідає в інтерв‘ю начальник Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ Вячеслав Вікторович Гортопан

08.08.2017

Як уже повідомляли, до 29 серпня власники нерухомості – фізичні особи мають сплатити відповідний податок. У Хотинському відділенні Новоселицької ОДПІ поінформували, що повідомлення-рішення із сумами, платіжними реквізитами та іншими даними уже надіслані жителям Хотинщини, котрі є його платниками.

Хто повинен платити податок на нерухоме майно та за яку площу розповідає в інтерв‘ю начальник Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ Вячеслав Вікторович Гортопан:

 – Зауважу, що сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають власники об‘єктів житлової (будинки, квартири, прибудови, котеджі тощо) та нежитлової нерухомості (офіси, готелі, торговельні, господарські, промислові й інші будівлі, склади), площа яких більша за пільгову.

База оподаткування – площа об‘єкта/об‘єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичної особи, зменшується:

• для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на60 м2;

• для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на120 м2;

• для різних типів житлового нерухомості (приміром, якщо у власності є і квартира, і будинок) – на180 м2.

Наприклад, якщо особа має будинок площею 115 м2, то податок не сплачує (не перевищено пільгову площу для будинків – 120 м2). Якщо ж у власності була квартира площею 155 м2, то платитиме лише за 95 м2(155 м2 – пільгові 60 м2 = 95 м2).

У разі, якщо особа має квартиру (57 м2) та гараж (25 м2), то за квартиру податок не сплачує (її площа менша за пільгову60 м2), а тільки за25 м2нежитлової нерухомості, тобто за гараж.

Розрахуємо також для власника будинку (155 м2) і квартири (95 м2). Загальна їх площа 250 м2 – пільгова 180 м2 = 70 м2. Отже, за70 м2 доведеться платити.

Пільгове зменшення площі надається один раз за кожний податковий (звітний) рік.

До речі, слід зазначити, що до 29 серпня цього року фізичні особи сплачують податок за нерухоме майно, яке перебувало у їхній власності у 2016-му році.

– Які ставки податку на нерухоме майно?

– Ставки для об‘єктів житлової та/або нежитлової нерухомості встановлюються  за рішенням міської чи сільської ради, або ради об‘єднаної громади залежно від місця розташування об‘єктів, їх типів у розмірі, що не перевищує 3% мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року, за1 м2бази оподаткування.

За наявності у платника об‘єкта житлової нерухомості загальною площею понад300 м2для квартири та/або500 м2для будинку розрахована сума податку збільшується на 25 тисяч гривень. 

 

Розрахунок суми податку здійснюється органами ДФС відповідно до площі, типу та кількості об‘єктів власності згідно з даними реєстру речових прав на нерухоме майно. Наші фахівці роздрукували повідомлення-рішення і розіслали їх платникам Хотинщини поштою.

 

– Скільки жителів району повинні заплатити податок за свою нерухомість?

– По Хотинському району щодо фізичних осіб сформовано 535 повідомлень-рішень загалом на 258,7 тисячі гривень, з них 454 рішення – зі слати за житлову нерухомість та 81 – за нежитлові об‘єкти.

Також на 1.08.17 р. у нашому відділенні зареєстровано 44 юридичні особи – платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. По цьому податку уже надійшло 499 гривень.

– Яка кількість краян мають у власності великі квартири чи будинки і сплачуватимуть податок у понад 25 тисяч гривень?

– Таких на Хотинщині одиниці.

– Які об‘єкти не оподатковуються?

– Перелік визначений Податковим кодексом, це зокрема: будівлі дитячих будинків сімейного типу, житлова нерухомість, непридатна для проживання, у тому числі у зв‘язку з аварійним станом, житлові об‘єкти, що належать багатодітним та прийомним сім‘ям, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, яких виховують одинокі матері (батьки) тощо.

Також місцеві ради можуть встановлювати пільги з податку на нерухоме майно.

– Як бути, якщо нерухоме майно належить кільком власникам, наприклад чоловікові та дружині?

– Об‘єктом оподаткування у цьому випадку буде частка майна. Фізичні особи – співвласники житлової/нежитлової нерухомості, що перебуває у спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомляти органи ДФС за місцем реєстрації про визначеного за їхньою згодою платника податку, звернувшись із письмовою заявою.

– А якщо нерухомість куплено наприкінці року?

– Щодо новоствореного об‘єкта податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на нього.

– Який штраф передбачено за несплату податку на нерухоме майно?

– Якщо особа не сплачує узгоджену суму грошового зобов‘язання протягом терміну, визначеного Податковим кодексом, передбачено штраф: при затримці до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати – 10% погашеної суми боргу; якщо більше 30 днів – то 20% суми погашеного боргу. Також за кожен день прострочення нараховується пеня.