Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Торік за порушення при обліку готівки фіскали застосували 3,4 млн. грн. штрафів

18.01.2019

В області 3354 представники бізнес - спільноти застосовують 4515 РРО та 5765 КОРО, за допомогою яких зобов’язані обліковувати всі готівкові операції – інформує заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

Проте бізнес не завжди дотримується правил «електронної фіскалізації» - продовжує Наталія Василівна - і не декларує зовсім чи не в повному обсязі свій "кеш" до обсягів доходів. Також посадовець зазначає, що належний контроль обігу готівки, зокрема видача в обов'язковому порядку розрахункових документів встановленої форми та на повну суму проведеної операції впливає як на сплату податків так і сприяє захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних товарів чи послуг.

«Підтвердні документи на придбання товарів (фіскальний чек) дають шанс звертатися до судових органів для захисту прав, а також унеможливлюють обіг контрафактних і контрабандних товарів. Тому закликаю активно долучатися до контролю безпосередньо покупців та отримувачів послуг – Вимагайте чек! – наголошує Наталія Чернівчан.

Загалом, у 2018 році аудитори фіскального відомства провели 226 з питань дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) і виявили порушення у 100 відсотків перевірених .За результатами цих перевірок було застосовано 3,4 млн. грн. штрафних санкцій.

Серед основних порушень - проведення готівкових розрахунків без застосування РРО, зокрема в разі продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; невидача покупцям фіскальних чеків/