Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ДФС Буковини: понад 217 мільйонів гривень податку на додану вартість відшкодовано бізнесу

17.01.2019

Електронне адміністрування податку на додану вартість ефективно сприяло детінізації та стабільній сплаті податку на додану вартість - відзначають у фіскальній службі регіону. Загалом, у 2018 році бізнес перерахував до бюджету 669,7 млн. грн. податку на додану вартість, ріст надходжень в порівнянні з 2017 роком склав 16,4 відсотки, або 94,5 млн. грн.

Начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак відзначає - це значна сума і складає понад 15 відсотків від усіх надходжень, що забезпечені до Зведеного бюджету платниками області. Також посадовець звертає увагу, що завдяки використанню електронної Система моніторингу оцінки ризиків зменшено кількість випадків формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету.

Загалом у розрізі сфер економіки найбільше ПДВ сплатили суб’єкти які займаються торгівлею - 21%, промисловість - 18%, сільське господарство - 15%, лісове господарство- 11%, будівництво – 11%, операцiї з нерухомим майном, оренда – 9 %.

Також у 2018 році значно зросли суми відшкодування з бюджету податку на додану вартість  – продовжує Віталій Петрович.

Зокрема торік буковинським платникам податку на додану вартість відшкодовано на рахунки понад 217,1 млн.грн., що на 24,3 відсотки більше аніж у 2017 році. При цьому збільшилася і кількість декларантів з 101 до 123.

Разом з тим, фіскали у 2018 році упередили 2,6 млн. грн. неправомірного відшкодування ПДВ. Також, зменшили різницю між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з податку на додану вартість на 1,3 млн. грн. І це вказує, що фіскалам необхідно ще більш уважно стежити за законністю формування податкового кредиту.

ДОВІДКА:

На обліку фіскальному відомстві регіону рахується 2329 платників ПДВ.У 2018 році зареєстровано – 270 платників, анульовано реєстрацію – 235 платників.