Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Гарячу лінію на тему «Я маю право знати все про податки» провели в Сокирянській ОДПІ

18.04.2018

Заступник начальника – начальник Кельменецького відділення Сокирянської ОДПІ  Головного управління ДФС у Чернівецькій області Диголян Юлія Вікторівна, 17 квітня 2018 року у редакції Кельменецького районного  радіомовлення у рамках просвітницького проекту «Я маю право!» під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала на запитання платників  щодо  отримання податкових консультацій, електронних сервісів ДФС, сплати єдиного соціального внеску, ставків єдиного податків та багато інших. Зокрема на наступні запитання:

Запитання: ФОП  набула статусу пенсіонера  за віком. З якого періоду така особа звільняється  від сплати єдиного внеску за себе.

Відповідь :  ФОП, яка набула статус пенсіонера за віком та отримує відповідно до закону пенсію, звільняється від сплати єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу.

Запитання: Чи можуть місцеві ради приймати рішення про встановлення ставок місцевих податків та зборів на поточний рік у цьому самому році.

Відповідь: Законом №2245 передбачено, що до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування  після 15 липня та у 2018 році, не застосовуються вимоги статей 4 та 12 Податкового кодексу та Закону №1160.

Таким чином, у 2018 році  органам місцевого самоврядування надано право приймати рішення про встановлення місцевих податків і зборів на цей рік. 

Запитання: У 2017 році син працював та отримував заробітну плату . Договір на навчання і сплату за навчання було здійснено батьком. Чи має право батько на податкову знижку за 2017 рік.

Відповідь: За результатами 2017 року платник податку може скористатися правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того, чи одержує такий член сім’ї заробітну плату.