Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол проведення засідання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів в Чернівецькій області

13.02.2014

Тема зустрічі:

«Співпраця територіальних органів Головного управління Міндоходів у області з громадськими організаціями та затвердження плану роботи Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області на 2014 рік»

12 лютого 2014 року             

м. Чернівці

 

Місце                       зал засідань Головного управління Міндоходів у

проведення:            Чернівецькій області (кабінет №404)

Дата та час

проведення:            12.02.2014 року о 15.00 год.

 

Головуючий:           Голова Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області Євдокименко В.К.

Присутні:                 Начальник Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області Тімарцев О. Ю.; начальникa митниці Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області Черниш Ю. П.; 17 членів Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області (за окремим списком)

Порядок денний:

  1. Співпраця територіальних органів Головного управління Міндоходів у області з громадськими організаціями впродовж 2013 року. Результати спільної діяльності.
  2. Про план роботи Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області на 2014 рік. Пропозиції, коментарі та рекомендації.

 Виступили.

 1.Голова Громадської ради Євдокіменко В.К.

Євдокіменко В.К. привітав учасників засідання. Довів до відома аналітичні матеріали: "Про завдання Громадської Ради по роз'ясненню та реалізації інноваційних ініціатив" та порядок денний засідання(аналітичні матеріали додаються). Підкреслив, що Громадська рада створена при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області як консультативно-дорадчий орган задля зміцнення партнерських стосунків і забезпечення діалогу з громадськістю краю (далі – Громадська рада). Тому, до її складу залучені провідні лідери понад 20 громадських об’єднань і професійних спілок, наукових і правових інституцій та бізнес-асоціацій.

Всі важливі законодавчі ініціативи і новації за напрямом роботи завжди виносяться на широкий загал та на обговорення Громадської ради, щоб громадськість сама дала оцінку доцільності тих чи інших запроваджень і вимог діючих норм. Фокусував увагу на ролі Громадської ради в створенні передумов для успішного розвитку буковинського бізнесу через сприяння у прийнятті Головним управлінням Міндоходів у Чернівецькій області управлінських рішень з актуальних питань оподаткування та митної справи.

Для ознайомлення присутніх із результатами, досягнутими Головним управлінням Міндоходів у Чернівецькій області вподовж 2013 року, надав слово начальнику Головного управлінням Міндоходів у Чернівецькій області Тімарцеву О.Ю.

2. Тімарцев О.Ю. також привітав присутніх, подякував за результативну співпрацю у 2013 році та висловив свої бачення і очікування від взаємодії з Громадською радою у цьому році. Підкреслив, що діяльність Громадської ради є вкрай необхідною взаємодією з платниками податків та громадськістю. Це - важливий канал обміну інформацією з громадськими діячами, аналітиками, експертами, професіоналами своєї справи, людьми, які реально впливають на формування суспільної думки про діяльність Міндоходів та на необхідність сумлінної сплати податків.

Прозвітував перед учасниками засідання про стан справ у сфері оподаткування в регіоні у 2013 році, зокрема.

У грудні минулого року відзначено річницю створення Міністерства доходів і зборів України. За річницю створення Міністерства доходів і зборів України, а також у жовтні минулого року розпорядженням Кабінету Міністрів України, вже затверджений на найближчі п’ять років Стратегічний план розвитку Міністерства.

Оптимізовано організаційну структуру. Сьогодні Головне управління Міндоходів у Чернівецькій області – це 9 податкових інспекцій та майже 800 фахівців. Увесь комплекс митних і податкових  послуг був  стандартизований та уніфікований. Розроблені високі стандарти якості обслуговування платників. В області для громадян та бізнесу працюють 13 центрів обслуговування платників, в яких надається більше 100 видів адміністративних послуг. Впродовж 2013 року платники Чернівецької області отримали  майже 153 тис. таких послуг.

Кількість платників в області минулого року не зменшилася (протягом року ріст склав 2%). Сьогодні Головне управління Міндоходів області забезпечує обслуговування майже 16 тисяч платників податків – юридичних осіб та 64,2 тисячі – фізичних осіб – підприємців, з них понад 2,2 тис. платників ПДВ.

Торік, у тісній співпраці з бізнесом Буковини, вдалося стабільно та ритмічно наповнювати бюджети всіх рівнів. У січні – грудні минулого року до Зведеного бюджету забезпечено надходжень понад 1,5 млрд. грн. податків і зборів. У тому числі до  місцевих бюджетів надійшло 972,4 млн.  Обсяг платежів зріс порівняно з 2012 роком на 63,4 млн. грн.

Свою діяльність на спрощеній системі оподаткування у Чернівецькій області здійснюють 26 тис. бізнесменів - фізичних осіб та 2,6 тис. платників юридичних осіб. Більшість обрали другу групу спрощеного оподаткування – майже 16 тис. платників. Першу групу обрали - 6,4 тис. платників. Чисельність третьої групи перевищує 3,3 тис. осіб, а чисельність четвертої - 2,6 тис. платників. Платники єдиного податку минулого року сплатили майже 104 млн. грн., що на 18,7 млн. грн. більше ніж у 2012 році.

Звернув увагу на те, які новації очікують підприємців, які працюють на спрощеній системі у 2014 році. Перше – це мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу подовжено і на 2014 рік.

З початку року підприємцям для реєстрації платником єдиного податку не потрібно звертатися до податкових органів, замість  свідоцтва платника єдиного податку достатньо буде лише витягу з відповідного реєстру,  який буде розміщено на сайті Міндоходів .

Підприємці - «спрощенці» першими зможуть оцінити переваги іншої новації – сервісу електронних перевірок. Ця процедура дозволить проводити аудит бухгалтерської звітності дистанційно, не відволікаючи підприємця від його основної діяльності.  У 2014 році підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, отримали можливість ведення в електронному вигляді книг обліку доходів і витрат та на підставі її даних, автоматично подавати податкову звітність в он-лайн режимі.

З 1 жовтня минулого року Міністерство доходів і зборів розпочало адміністрування ЄСВ. Надходження по єдиному внеску у жовтні поточного року по області збільшено – на 1,4 %, у листопаді – на 3,9 %, а у грудні – на 4,8 % у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року.

Впродовж жовтня – грудня 2013 року до територіальних органів Міндоходів у Чернівецькій області платниками здано більше як 26,4 тис. звітів з єдиного соціального внеску. Кількість звітів з ЄСВ в електронній формі збільшилась з 27% до  89 %. За ініціативи Міндоходів проектом Національного плану дій на 2014 рік запланована розробка уніфікованої звітності з ЄСВ та ПДФО.

Одним з першочергових завдань Міністерства доходів і зборів України залишається забезпечення своєчасного бюджетного відшкодування сум ПДВ шляхом здійснення автоматичного бюджетного відшкодування. Торік  відшкодовано бізнесу Буковини 76 млн. грн., а це на 3 млн. більше порівняно з 2012 роком. З відшкодованих сум, майже 15 млн. грн., повернуто в автоматичному режимі. Сума автоматичного відшкодування податку на додану вартість бізнесменам Буковини зросла на 8 млн. грн. Автоматичне відшкодування податку на додану вартість отримали 5 підприємств регіону.

З 1 січня 2014 року підприємства із позитивною податковою історією отримали можливість проходити прискорену процедуру відшкодування податку на додану вартість. Для них термін камеральної перевірки, що є обов’язковим елементом процедури відшкодування ПДВ,  скорочено з 20 до 5 днів.

Використання ризикоорієнтованої системи відбору платників для проведення податкового аудиту сприяло зменшенню кількості перевірок суб‘єктів господарювання. Торік кількість перевірок юридичних осіб зменшено на 15 % і перевірено лише 713 суб’єктів господарювання. Разом з тим, за рахунок об’єднання податкового і митного аудиту ефективність контрольно-перевірочної роботи зросла.

За результатами проведених перевірок у січні-грудні 2013 року донараховано узгоджених сум грошових зобов'язань в розмірі 58,2 млн. грн., що на 24,0 млн. грн. більше відповідного показника 2012 року, зменшено від'ємне значення об'єкту оподаткування податком на прибуток на суму майже 3,5 млн. грн. та податковий кредит з податку на додану вартість на суму понад 3,5 млн. грн.

Реформа податкової міліції, проведена на початку 2013 року, дозволила підвищити ефективність розслідування податкових і митних правопорушень.

Слідчо-оперативні підрозділи Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області в результаті проведених заходів у 2013 році виявили 83  правопорушення у сфері ухилення від сплати податків, з яких 38 тяжких та особливо тяжких.

До суду направлено провадження за вчинення 31 кримінальних правопорушень, в т.ч. з обвинувальним актом – 21.

Сума збитків по кримінальних правопорушеннях, за якими провадження направлено до суду складає 18 млн. грн., з яких відшкодовано 9,4 млн. гривень.

Зусилля Міндоходів у 2013 році були спрямовані на підвищення ефективності контролю за виробництвом та обігом тютюнових виробів та інших підакцизних товарів, протидії незаконному обігу цієї продукції. З незаконного обігу за 12 місяців минулого року вилучено підакцизних товарів на суму майже 9,3 млн. грн. З початку року виявлено 149 порушень чинного у сфері торгівлі алкоголем та застосовано штрафів на 1,6 млн. грн.

Як зазначалося на початку доповіді, у жовтні минулого року розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджений на найближчі п’ять років Стратегічний план розвитку Міністерства, який передбачає у найближчих 5 років спрямування роботи Міндоходів на вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, активізацію міжнародної торгівлі за рахунок оптимізації митного регулювання, боротьбу з корупцією та «тіньовим» сектором економіки, запровадження сучасної IT- функції у роботу органів доходів і зборів. (Проведена комп’ютерна презентація Стратегії).

 Підсумовуючи вищезазначене, Тімарцев О.Ю. акцентував, що органи Міністерства доходів і зборів завжди готові і відкрите для конструктивного діалогу із платниками і громадськістю. Запропонував під час сьогоднішнього засідання – окреслити карту співпраці на цей рік, визначивши найактуальніші теми для обговорення.

  Про стан митної справи в регіоні поінформував присутніх начальник митниці Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області                  Черниш Ю. П.

3. Черниш Ю. П., довів до відома присутніх досягнення митної служби у 2013 році, інновації, що відбулося в минулому році, у митній сфері. Зазначив, що у рамках впровадження п’ятирічної Стратегії розвитку, Міністерство не зупиняє роботу над автоматизацією процесів на митниці. Серед найголовніших пріоритетів залишається якісна реалізація проекту «митниця майбутнього та підвищення ефективності процедур митного контролю».

Чернівецькою митницею сьогодні надаються всього 15 видів адміністративних послуг. Упродовж 2013 року надано клієнтам більше 1 млн. таких послуг. Загалом, оформлено понад 36 тис. митних декларацій, через «зелений коридор» пропущено понад 707 тис. транспортних засобів, через «червоний коридор» майже 263 тис.

В сфері діяльності Чернівецької митниці знаходиться 6 митних постів та 16 пунктів пропуску: з них, 8 – для міжнародного автомобільного сполучення, 4 – для

міжнародного залізничного сполучення, 1 – пункт пропуску повітряного сполучення «Чернівці», 1 пункт пропуску міждержавного автомобільного сполучення  та 2 пункти пропуску місцевого значення .

Минулого року через пункти пропуску митниці прослідувало 196,7 тис. вантажних транспортних засобів, 674,6 тис. легкових автомобілів, 50,2 тис. автобусів, 1,4 тис. повітряних суден, 127 тис. вантажних вагонів, 13,0 тис.  пасажирських вагонів. Митний кордон перетнули майже  630 тис. громадян.

Впродовж 2013 року Міністерство працювало над імплементацією норм Митного кодексу і впровадженням європейських  стандартів у митну сферу.

Завдяки запровадженню новацій, на митниці, скорочено час проходження митних формальностей: пасажирським легковим автотранспортом («зелений коридор») – з 12 до 3 хвилин; вантажним автотранспортом («червоний коридор») з 2 годин 10 хвилин до 1 години 30 хвилин.

На Чернівецькій митниці Міндоходів он-лайн декларується 87,8%  експортно-імпортних вантажів від загальної кількості оформлених митних декларацій. Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності змогли оцінити переваги електронного декларування, що дозволило збільшити його використання майже у 4 рази порівняно з 2012 роком. До прикладу у 2012 році за допомогою мережі Інтернет оформлено 11,1 тис. декларацій, тоді як у грудні 2013 року ця цифра перевищила 37,2 тис.

Торік торгівельними партнерами буковинських бізнесменів були 78 країн світу. Загальний товарообіг становив 568,0 млн. дол. США. Загалом, імпортовано 261,2 тис. тонни вантажів на суму 383,9 млн. дол. США та експортовано 417,8 тис. тонн вартістю 184,1 млн. дол. США.

Найбільшими країнами-експортерами товарів з Чернівеччини були Румунія та Російська Федерація. Менше експортовано товарів у Республіку Білорусь, Польщу та Німеччину. Головними постачальниками імпортної продукції в регіон минулого року залишалися Румунія, Туреччина, Польща, Німеччини та Угорщина.

У січні-грудні 2013 року чернівецькі митники оформили 32,4 тис. митних декларацій, з них 8,5тис. – експортних, 16,7 тис. – імпортних та 7,1 тис. – транзитних. Оперативниками Чернівецької митниці Міндоходів запроваджено 1949 справ про порушення митних правил при переміщенні товарів на суму майже 9,6 млн. грн. Левову долю серед предметів правопорушення, що були вилучені по цих справах, складають промислові товари – 4,9 млн., транспортні засоби – 1,3 млн. грн., тютюнові вироби – майже 1 млн. грн. По кількості випадків порушення митних правил лідирують тютюнові вироби та наркотичні засоби, відповідно 840 та 742 випадки.

На початок січня 2014 року судом розглянуто 1 408 справ на суму 5,4 млн. грн., та прийнято рішення про конфіскацію товарів на суму майже 1,9 млн. грн., а митницею розглянуто 189 справ та накладено стягнень у вигляді штрафів на суму понад 1,1 млн. грн.

Щодо довгострокових перспектив розвитку, то чітко виписані всі напрями, цілі та перспективи, а також методи їх досягнення та реалізації в Стратегічному плані розвитку Міндоходів до 2018 року.

 

4. Голова Громадської ради Євдокименко В.К.

Євдокименко В.К. подякував Тімарцеву О.Ю. та Чернишу Ю.П. за вичерпні виступи, переходячи до розгляду наступного питання порядку денного. За наслідками попереднього опрацювання інформацій (пропозицій, доповнень і зауважень), наданих членами Громадської ради, з урахуванням очікувань і бачень керівництва Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області, Євдокименко В.К. презентував проект Плану роботи Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області на 2014 рік (далі – проект Плану роботи). Висвітлив основні напрями та завдання, які необхідно реалізувати у 2014 році.

Надав можливість членам Громадської ради обговорити виступи керівництва Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області та запропонований проект Плану роботи аби висловити з цього приводу свої пропозиції. Крім цього, поінформував учасників про необхідність і доцільність створення робочих груп: зокрема з питань запобігання та протидії корупції, з питань митної справи, з питань оподаткування малого та середнього бізнесу, з питань адміністрування та сервісного обслуговування. З метою як найскорішого укомплектування створених робочих груп, звернувся до членів Громадської ради активізуватись і надати свої кандидатури до їх, зважаючи на свої побажання та фахову компетенцію.

 В обговорені взяли участь

 Члени Громадської ради:

1) Виконавчий директор Чернівецької обласної громадської організації «Асоціація ринків Буковини» Бордіян В.Г. Взявши до відома виступ Тімарцева О.Ю., звернув увагу на незручності термінів щодо сплати ЄСВ та доцільності збільшення терміну подання звітності до 60 днів, замість діючого сьогодні 40 днів. (Пропозиція 1).

2) Голова Чернівецької обласної громадської організації «Вибір Буковини» Малярчук М.А. Прокоментував обставини з подання звітності тільки в електронному вигляді, що сприяє створенню черг при настанні граничного терміну подання звітності. Зауважив на доцільності диференціації суб’єктів господарювання, особливо «спрощенців» І-ІІ груп, у пріоритетності звільнення їх від електронного способу звітування, зважаючи на стан їх діяльності,  дозволивши подавати й надалі звітність в документальному вигляді в податкову інспекцію за місцем реєстрації. (Пропозиція 2).

3) Президент Громадської організації «Інститут сучасних економічних досліджень» Грицюк І.В. Прокоментував виступ Малярчука М.А., зауваживши що електронний документообіг – це вимога економічної сучасності, яка спрямована на мінімізацію часового та трудового ресурсу, пов’язана з оперативністю обробки і передачею документів, виключаючи при цьому бюрократичний супровід. Крім того, це безконтактний метод обігу документів (звітності), що також мінімізує безпосереднє спілкування суб’єкта господарювання з чиновниками з метою недопущення корупційних проявів. Висловив рекомендацію, продовжувати в ЦОПах наполегливу роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання щодо необхідності освоювання ними програмного забезпечення з подання електронної звітності у зв’язку з тим, що це не тільки вимога Міндоходів, а загальна прогресуюча вимога часу. (Пропозиція 3).

4) Виконавчий директор Буковинського центру реконструкції і розвитку, голова Ради підприємців Чернівецької області, член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Кирпушко Я.В. В контексті виступів Малярчука М.А. та Грицюка І.В., продовжуючи тему електронної звітності, наголосив на недосконалості функціонування на терені області провайдерів Інтернет-зв’язку. Таке незадовільне покриття Інтернет-зв’язком негативно впливає на оперативність, і взагалі на можливість, вчасної передачі електронної інформації. Крім цього, рівень електронної комунікації, зокрема присутність «зворотного зв’язку», часто не задовольняє потреби користувачів Інтернет-каналів передачі електронної звітності через неотриманя повідомлень про відправку та доставку електронної інформації (в даному випадку звітності) за призначенням. Запропонував, підготовити звернення до провідних провайдерів Інтернет-зв’язку, що забезпечують Інтернет-покриття на терені області, з проханням покращити якість надання ними послуг. Такий підхід, обов’язкового дозволить забезпечити ефективну систему функціонування Інтернет-зв’язку. Крім того, це дасть можливість користувачам цього зв’язку прискорити Інтернет-операції та опосередковано спростить здійснення ними електронного документообігу і переконатись у надійності саме такого зв’язку. (Пропозиція 4).

5) Голова Ради федерації роботодавців Чернівецької області, член Ради Федерації роботодавців України Бузинський М.Д. В продовження теми електронної звітності, Бузинський М.Д. наголосив на тому, що ринок Інтрет-послуг, як сучасний засіб масштабної комунікації, став конкурентним. Це дійсно вимагає підвищення рівня якісного обслуговування провайдерами Інтернет-ресурсу. І все це є невід’ємною частиною сучасності. Але, водночас з присутністю ажіотажного попиту на Інтернет-послуги, має місце інертне мислення самих громадян, які не сприймають дану необхідність, намагаючись таким чином зупинити еволюційні перетворення. Тому, необхідно вбачати не тільки незадовільну якість комунікацій, а й власну готовність (освіченість) прийняти і освідомити незаперечний факт, викликаний часом. Електронна комунікація – це не перспектива, а об’єктивна реальність. І до цього діловій особистості не тільки треба прагнути, а й бути вже готовим, самовдосконалюватись в цій сфері, а не чинити опір. (Пропозиція 5).

6) Голова Сторожинецької громадської організації «Асоціація підприємців Сторожинецького району Чернівецької області» Мітрік Г.І. Виходячи з виступу Черниша Ю.П., поцікавився про Графік прийому суб’єктів господарювання (громадян) керівництвом Чернівецької митниці та про порядок отримання консультацій. На що одразу отримав відповідь Черниша Ю.П.

Тривало засідання біля 2 годин. В ході обговорення, Тімарцев О.Ю. та Черниш Ю.П. відмітили високу ділову активність учасників засідання. Відповідали на конкретні запитання членів Громадської ради, коментуючи норми діючого законодавства та вимоги нормативно-правових актів, іноді відстоюючи позицію підпорядкованого відомства або проявляючи, в окремих випадках, солідарність з виступаючими у необхідності внесення змін (виправлень, доповнень, зауважень, коментарів) до діючих законодавчих норм.

Учасники засідання обмінювалися своїми міркуваннями стосовно Стратегічного плану розвитку Міністерства, уніфікованої звітності з ЄСВ та ПДФО, проекту наказу про Критерії визначення зразкових платників податків та Програми їх підтримки, що наразі проходять публічне обговорення. Особливу увагу в ході зустрічі приділили обговоренню переваг електронізації процесів адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного соціального внеску та застосуванню новітніх технологій.

 

За наслідками обговорення сторони вирішили:

 

  1. Взяти до відома інформації та виступи учасників засідання.

  2. Затвердити План роботи Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області на 2014 рік, взявши за основу запропоновану редакцію (додається).

  3. Голові Громадської ради Євдокіменку В.К. постійно враховувати пропозиції членів Громадської ради та, в робочому порядку, самостійно ініціювати, вносити доповнення і зміни до Плану роботи.

  4. Вважати резолюцією заходу – озвучені пропозиції членами Громадської ради.

  5. Ухвалити створення 4 робочих груп: з питань запобігання та протидії корупції; з питань митної справи; з питань оподаткування малого та середнього бізнесу; з питань адміністрування та сервісного обслуговування платників.

  6. Членам Громадської ради до 03.03.2014 року надати, відповідно до побажань та фахової компетенції, свої кандидатури для включення їх до складу створених робочих груп.

  7. Головному управлінню Міндоходів в Чернівецькій області:

7.1 Узагальнити пропозиції, ініційовані членами Громадської ради, коментарі і зауваження, висловлені під час засідання, підготувати проекти відповідних документів щодо прийняття управлінських рішень з урегулювання порушених питань.

7.2 Висвітлити результати чергового засідання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області в місцевих засобах масової інформації та на офіційному суб-порталі територіальних органів Міндоходів у Чернівецькій області.

 

 

Завідувач інформаційно-

комунікаційного сектору                                                  Коцим’юк М.М.