Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол проведення засідання «круглого столу»

11.02.2014

«Затверджую»

Голова Громадської ради при

Головному управлінні

Міндоходів у Чернівецькій

області

__________В.К. Євдокименко

«___»__________2014 року

 П Р О Т О К О Л

проведення засідання «круглого столу»

 на тему:

«Перспективи впровадження в Україні інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО)»

10 лютого 2014 року                                                                    м. Чернівці

 

Місце проведення:                                                                

зал засідань Головного управління Міндоходів

у Чернівецькій області (кабінет №404)

 

Дата та час проведення:

 

10.02.2014 року о 15.00 год.

 

Підстава:

 Лист голови Громадської ради Міністерства доходів і зборів України Романчук Я.В. від 05.02.2014 року №04/14

 Головуючий:

Голова Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області Євдокименко Валерій Кирилович.

Присутні:

Заступник начальника Чернівецької митниці Міндоходів Губарєв Валерій Ілларіонович,

14 членів Громадської ради при Головному управління Міндоходів у Чернівецькій області, 4 суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, 2 особи викладацького складу вищих навчальних закладів, що викладають дисципліни «Митна справа» та 3 фахівці Чернівецької митниці Міндоходів – всього 23 учасники  (за окремими списками)

Мета проведення:

Обговорення з громадськістю Буковини законодавчої ініціативи Міністерства доходів та зборів України з впровадження інституту уповноваженого економічного оператора (далі - УЕО).

Порядок денний:

1.Обговорення учасниками проекту наказу Міністерства доходів та зборів України «Про надання підприємству статусу УЕО». Законодавча ініціатива Міністерства доходів та зборів України у запровадженні інституту УЕО.

2.Роль громадськості у регулюванні діяльності УЕО.

3.Висловлення пропозицій.

Виступили.

 1. Голова Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області Євдокименко В.К.

Євдокименко В.К. відкрив засідання Громадської ради, привітав та представив учасників засідання, довів до відома присутніх мету заходу, запропонувавши безпосередньо перейти до розгляду проекту регуляторного акту, надаючи слово заступнику начальника Чернівецької митниці Міндоходів у Чернівецькій області – Губарєву В. І. для ознайомлення учасників з законодавчою ініціативою Міністерства доходів та зборів України з впровадження інституту УЕО.

2. Губарєв В. І. поінформував присутніх про те, що на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України в мережі Інтернет (www.minrd.gov.ua.) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика» розміщено проект наказу Міністерства доходів і зборів України «Про надання підприємству статусу уповноваженого економічного оператора». Виступаючий звернув увагу присутніх, що зазначений Проект наказу розроблено на виконання положень статті 13 Митного кодексу України. До Наказу розроблено наступні документи, зокрема:

Форма заяви про видачу сертифіката уповноваженого економічного оператора;

Форма анкети з результатами самооцінки, проведеної підприємством за критеріями, визначеними в частині другій статті 13 Митного кодексу України;

Форма сертифіката уповноваженого економічного оператора;

Порядок видачі сертифіката уповноваженого економічного оператора;

Порядок оцінки відомостей, заявлених підприємством для отримання статусу уповноваженого економічного оператора.

Губарєв В. І. у своєму виступі звернув увагу на те, що Положення проекту наказу направлені на впровадження та подальший розвиток інституту уповноваженого економічного оператора в Україні і цілком відповідають світовій практиці у митній сфері.

Також, детально роз’яснив учасникам заходу вимоги щодо Порядку видачі сертифіката уповноваженого економічного оператора та поінформував що для надання заявникові статусу уповноваженого економічного оператора створюється комісія, яка очолюється керівником митниці і діє на постійній основі. До складу комісії входять найбільш кваліфіковані посадові особи підрозділів митниці та територіального органу Міндоходів, до компетенції яких віднесено питання: організації і здійснення митного контролю та оформлення товарів і транспортних засобів комерційного призначення; здійснення податкового та митного контролю (аудиту); ведення митної статистики зовнішньої торгівлі; контролю правильності визначення митної вартості товарів; застосування механізмів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (визначення країни походження, класифікації та кодування товарів; захисту прав інтелектуальної власності тощо); боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями; контролю за переміщенням товарів; експлуатації електронно-обчислювальних і телекомунікаційних засобів; правового забезпечення діяльності митниць;запобігання та протидії корупції.

Губарєв В. І. виступив з підтримкою ініціативи щодо запровадження УЄО та закликав учасників засідання активно долучитись до обговорення регуляторного акту і підготовки конструктивних пропозицій щодо Проекту наказу Міністерства доходів та зборів України «Про надання підприємству статусу УЕО», який опублікований з 15.10.2013 року на офіційному сайті Міндоходів.

 

2. Начальник відділу організації митного контролю Чернівецької митниці Міндоходів у Чернівецькій області Зігрюк В.А.

Зігрюк В.А. детально зупинився на вимогах проекту наказу Міністерства доходів та зборів України «Про надання підприємству статусу УЕО» до учасників засідання. Оглядово висвітлив основні положення проекту наказу, розповів про Форму анкети з результатами самооцінки, проведеної підприємством за критеріями, визначеними в частині другій статті 13 Митного кодексу України та Порядок оцінки відомостей, заявлених підприємством для отримання статусу уповноваженого економічного оператора, перелік документів та процедури з отримання статусу УЕО.

3. Голова Громадської ради Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області – Євдокименко В. К.

Взявши до уваги інформацію керівництва Чернівецької митниці Міндоходів, запропонував членам  Громадської ради при Головному управління Міндоходів у Чернівецькій області та всім учасникам зібрання долучитись до обговорення регуляторного акту.

 

В обговорені взяли участь:

Члени Громадської ради – голова Чернівецького міського центру захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу Кухарчук І.Ю., голова Чернівецької обласної громадської організації «Вибір Буковини»                   Малярчук М.А. та голова Української Асоціації підприємств легкої промисловості Козлова Т.М.

Запропонували конкретизувати п. 3.1 Порядку видачі сертифіката уповноваженого економічного оператора в частині створення уповноваженої комісії, яка очолюється керівником митниці і діє на постійній основі, доповнивши його та виклавши в наступній редакції:

«До складу комісії включити представників громадськості в кількості не менше третини від загальної кількості членів Комісії». (Пропозиція №1)

Таке, доповнення дасть можливість зберегти паритет інтересів сторін (влади та громадськості) та упередити виникнення можливих корупційних ризиків, пов’язаних з недобросовісною (не аргументованою) видачею відповідного сертифіката суб’єкту ЗЕД, який претендує на отримання статусу УЕО. Крім того, буде забезпечено прозорість всієї процедури отримання суб’єктами ЗЕД статусу УЕО.

Обговорюючи інформацію начальника відділу організації митного контролю Чернівецької митниці Міндоходів Зігрюка В.А., виконавчий директор ТОВ «Розма» Чеботарьова Л.Д. та голова Асоціації митних брокерів України Корбут Н.П. зауважили, що в проекті Наказу не передбачений диференційований підхід в оцінці заявників (претендентів) на статус УЕО, зокрема. Не врахована роль підприємства у ланцюгу постачань. Для імпортерів/експортерів більше значення мають одні критерії, для експедиторів/перевізників – інші, для брокерів – також інші.

Підсумовуючи вищезазначене, запропонували у проекті Наказу передбачити чітку систему оцінки критеріїв, яка враховуватиме як тип сертифікату, на який претендує підприємство, так і місце претендента в ланцюгу постачань. Розробити пояснення до критеріїв та анкети чим дозволити розширити коло учасників зовнішньоекономічної діяльності, які можуть претендувати на отримання статусу УЕО. (Пропозиція №2)

Начальник відділу організації митного контролю Чернівецької митниці Міндоходів у Чернівецькій області Зігрюк В.А., прокоментував наступне. У процесі здійснення документальної перевірки органи доходів і зборів матимуть доступ до значної маси секретної та конфіденційної інформації, що стосується функціонування та безпеки підприємства. Можливість витоку або розголошення такої інформації становитиме значну загрозу для безпеки та господарської діяльності підприємства.

Запропонував в процесі опрацювання проекту Наказу, передбачити систему збереження та захисту отриманих в процесі проведення перевірки  документів та інформації, як того вимагають закони України «Про захист персональних даних» та «Про інформацію». (Пропозиція №3)

 За наслідками обговорення, учасники засідання «круглого столу» вирішили:

 Взяти до відома виступи учасників засідання «круглого столу».

  1. Взяти за основу та вважати резолюцією заходу – вищезазначені пропозиції членів Громадської ради та інших учасників засідання «круглого столу».
  2. Головному управлінню Міндоходів в Чернівецькій області, на виконання вимог листа голови Громадської ради Міністерства доходів і зборів України Романчук Я. В. від 05.02.2014 року №04/14

3.1.  Узагальнити та запротоколювати матеріали засідання «круглого столу».

3.2. До 18.00 год. 11.02.2014 року спрямувати матеріали засідання «круглого столу» (письмово сформульовані пропозиції та цей протокол) до Міністерства доходів та зборів України.

 

Секретар Громадської Ради

при Головному управлінні Міндоходів

у  Чернівецькій області – завідувач

інформаційно-комунікаційного сектору                                Коцим’юк М.М.