Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Щодо бюджетного відшкодування ПДВ сплаченого постачальникам за придбані матеріали, роботи, послуги пов’язані з будівництвом, (спорудженням) основних фондів

05.05.2016

Питання:

Товариство «  » займається міжнародними транспортними перевезеннями вантажів, володіє власними транспортними засобами та планує розпочати будівництво гаражів, офісу та інших будівель. У зв’язку з початком будівельних робіт були куплені та ще будуть придбаватися будівельні матеріали. Витрати, пов’язані із будівництвом основних засобів відображаються на бухгалтерському рахунку 15 «Капітальні інвестиції». Суми ПДВ по даним витратам включено до податкового кредиту. Введення об’єктів в експлуатацію заплановано протягом 2016 – 2020 років поетапно.

Враховуючи вищезазначене просимо надати відповідь на наступне питання:

Чи маємо ми право подати до бюджетного відшкодування ПДВ сплачене постачальникам за придбані матеріали, роботи, послуги пов’язані з будівництвом, (спорудженням) основних фондів в поточній декларації з ПДВ, чи тільки після введення збудованих об’єктів в експлуатацію?

 

Відповідь:

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII " Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі – Закон № 909), який набув чинності 01.01.2016 року, зокрема, виключено пункт 200.5 статті 200 ПКУ, згідно з яким право на отримання бюджетного відшкодування не мали особи, які:

були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);

мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

Законом № 909 для усіх платників податку встановлено єдиний хронологічний порядок відшкодування податку на додану вартість. Аналогічна правова позиція із цього питання викладена в листі ДФС України від 02.02.2016 року № 2050/6/99-99-19-03-02-15.

До списку