Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо нарахування податкових зобов'язань в частині витрат на посіви дозрівання яких внаслідок несприятливих кліматичних умов не відбулося

06.01.2016

Питання:

В якій декларації (0110 чи 0121) підприємство зобов’язане нарахувати податкове зобов’язання в частині витрат на посіви,сходження/дозрівання яких внаслідок несприятливих кліматичних умов не відбулося? Чи враховуються суми виниклих по вищезазначених обставинах податкових зобов’язань з ПДВ в розрахунку питомої ваги с/г товарів/послуг (Додаток 9 до Декларації 0121). 

Відповідь:

Згідно з п.8.2 Методичних рекомендацій з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджених наказом Мінагрополітики від 18.05.2001р. № 132, витрати на обробіток площ, на яких повністю загинув урожай унаслідок несприятливих агрокліматичних умов, списуються як надзвичайні втрати.

Для списання загиблих посівів, створюється комісія за наказом керівника. Комісія оглядає посіви, оцінює їх стан та з’ясовує причини загибелі, після чого оформляє Акт обстеження та списання загиблих посівів довільної форми, який підписується всіма членами комісії та затверджується керівником. 

У відповідності до пп.209.15.1. п.209.15 статті 209 Кодексу визначено виробничі фактори, за рахунок яких формується податковий кредит сільськогосподарським підприємством.

            Пунктом 198.3 статті 198 Кодексу зазначено, що податковий кредит звітного періоду складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду.

            Пунктом 198.5. статті 198 Кодексу передбачено, що платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання

або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

У разі списання загиблих посівів витрати на їх вирощування, не можуть вважатися такими, що пов’язані з господарською діяльністю. Тому в податковому періоді, коли відбудеться таке списання, Вам слід відповідно до п.198.5 Кодексу нарахувати податкові зобов'язання за товари/послуги, які були придбані для вирощування загиблих посівів та ПДВ із вартості яких було включено до податкового кредиту. При цьому база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання таких товарів.

Розрахунок суми податкового зобов'язання з ПДВ доцільно оформити бухгалтерською довідкою.

Для нарахування такого податкового зобов'язання складається податкова накладна (загальні правила складання та реєстрації податкових накладних в ЄРПН встановлено            Законом України від 16.07.2015р. № 643).

Нараховані податкові зобов'язання відображаються в рядку 1 розд. І “Податкові зобов’язання” “спецрежимної» декларації з ПДВ. У Розшифровці податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів до такої Декларації (додаток 5) у розд. І “Податкові зобов’язання” такі податкові зобов’язання зазначаються в рядку “Інші”.

Крім цього повідомляємо Вас, що сума нарахованого ПДВ за вищенаведеною операцією “умовного продажу” не включаються до Розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/ послуг (Додаток 9 до Декларації).

До списку