Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо можливості сплати відокремленим підрозділом податку на прибуток підприємств – самостійно, до відповідних місцевих бюджетів за місцем свого фактичного знаходження

30.12.2015

Питання:

Філія «  » зареєстрована відокремленим підрозділом, який розташований в іншій адміністративно територіальній одиниці та сплачувала за місцем розташування податок на прибуток. В зв’язку із прийняттям ряду змін до ПКУ з 01.01.2015 року, прошу надати податкову консультацію з питання можливості сплати нашим відокремленим підрозділом податок на прибуток підприємств – самостійно, до відповідних  місцевих бюджетів за місцем свого фактичного знаходження.

Відповідь:

Відповідно до пп. 133.1.1 п. 133.1 статті 133 розділу III «Податок на прибуток підприємств» ПКУ, платниками податку – резидентами є суб’єкти господарювання – юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім: бюджетних установ, громадських об’єднань, політичних партій, релігійних, благодійних організацій, пенсійних фондів, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій та суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Відокремлений підрозділ юридичної особи це філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної особи, або представництво, що здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.

ПКУ не містить положень щодо окремого обліку і подання декларації з податку на прибуток відокремленими підрозділами.

Таким чином, не вважаються платниками податку на прибуток відокремлені підрозділи платника податку на прибуток без статусу юридичної особи (які згідно раніше діючих положень ПКУ могли бути самостійними платниками цього податку).

Податок на прибуток за філії розраховує та сплачує головне підприємство за своїм місцезнаходженням.

Додатково повідомляємо, пунктом 52.2 статті 52 ПКУ передбачено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

У випадку незгоди з консультацією, платник може оскаржити її до суду у відповідності з пунктом 53.3 статті 53 ПКУ.

До списку