Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо розрахунку суми авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів за 2014 рік для підприємств, які у 2014 році були платником ФСН, а у 2015 році є платником єдиного податку IV групи

29.10.2015

Питання:

Підприємству було роз’яснено що наше підприємство (з 01 01.2015 року платник єдиного податку на IV групі) при виплаті дивідендів за 2014 рік, в якому воно було платником фіксованого сільськогосподарського податку, повинно нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

У відповідності до пункту 57.1.1 статті 57 Податкового кодексу України «авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік. за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене».

Тим часом, для платників фіксованого сільськогосподарського податку у 2014 році, за який ми маємо намір сплатити дивіденди, у відповідності до статті 302 ІІКУ об’єкт оподаткування визначався наступним чином:

«Об’єктом оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди».

На підставі вищевикладеного:

1. просимо роз’яснити як розраховується сума авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів за 2014 рік для підприємств, які у 2014 році були платником ФСН, а у 2015 році є платником єдиного податку IV групи.

2. Враховуючи, що наше підприємство не є платником податку на прибуток взагалі, чи може воно звернутися із заявою про повернення авансового внеску та у які строки?

Відповідь:

Згідно з підпунктом 57.1¹.2 пункту 57.1¹ статті 57 ПКУ у разі наявності непогашеного грошового зобов’язання з податку на прибуток авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.

Грошовим зобов’язанням в даному випадку є сума податкових зобов’язань з податку на прибуток, що самостійно нараховані платником у податковій декларації за звітний рік, за підсумками якого виплачуються дивіденди.

Слід враховувати, що з метою розрахунку суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, необхідне одночасне дотримання двох умов: подана декларація з податку на прибуток за такий рік та повністю погашені податкові зобов’язання, самостійно нараховані платником у такій декларації. В іншому випадку авансовий внесок з податку на прибуток нараховується на всю суму дивідендів.

Вами подано Податкову декларацію з податку на прибуток за 2014 рік, у якій не визначено об’єкт оподаткування та, відповідно, його не погашено, оскільки Ви не є платниками податку на прибуток.

Таким чином, сума авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів за 2014 рік повинна бути нарахована Вами на всю суму дивідендів (АВ = Д х 18 %),

де АВ – авансовий внесок при виплаті дивідендів

Д — сума дивідендів до виплати.

При цьому, суми нарахованого податкового зобов’язання з єдиного податку не зменшуються на суму авансового внеску з податку на прибуток, сплаченого у зв’язку з виплатою дивідендів (позиція, висвітлена в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (108.01.04)).

Крім того, зазначаємо, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) авансового внеску до бюджету до або одночасно з виплатою дивідендів тягне за собою застосування до платника відповідальності у вигляді штрафів, передбачених статтею 127 ПКУ, та пені відповідно до статті 129 ПКУ.

Авансові внески з податку на прибуток, що внесені до бюджету при виплаті дивідендів юридичними особами, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, відображаються у рядку 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 року № 872, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.01.2014 року № 103/24880.

Відповідно до підпункту 57.1¹.2 пункту 51.1¹ статті 57 ПКУ, сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів (обов’язкових платежів).

Додатково повідомляємо, пунктом 52.2 статті 52 ПКУ передбачено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

До списку