Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо податкових зобов'язань з податку на додану вартість по частці збудованого житла, яке отримує Замовник.

28.10.2015

 Питання:

Наше підприємство виконує роботи, тобто здійснює будівництво житлового об'єкту з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення з інженерними мережами та благоустроєм на земельній ділянці, яка належить Замовнику. Виконання робіт здійснюється відповідно до Договору генерального підряду та пайової участі між підприємством «А» - Сторона 1 (далі «Замовник») та підприємством «Б»  - Сторона 2 (далі «Генпідрядник»). Земельна ділянка надається Генпідряднику за умовами даного Договору для будівництва даного об'єкта. Обсяг фінансування Генпідрядником будівництва об'єкту складає 100 % від загальної суми фінансування об'єкту будівництва, якщо інше не передбачено додатками до Договору, що регламентують попередній розподіл площ та становить його пайову участь, з подальшим набуттям у власність відповідної частки житла та нежитлових приміщень, побудованих за рахунок цих пайових внесків.

Генпідрядник спільно із Замовником вводить об'єкт в експлуатацію з оформленням відповідних документів про готовність об'єкта до експлуатації, що регламентуються чинним законодавством України на момент його введення в експлуатацію. Замовник делегує Генпідряднику повноваження у межах виконання договору для передачі об'єкта будівництва експлуатуючим організаціям.

Відповідно до даного Договору, після завершення будівництва, право власності на об'єкт будівництва, окремі його частини у вигляді квартир, нежитлових приміщень або результату інших будівельних робіт набувається Сторонами відповідно до Остаточного акту розподілу квартир, офісних та інших приміщень, яким визначаються первісні набувачі по кожній окремій частині об'єкта будівництва.

У відповідності пп. 14.1.191 п. 14.1 статті 191 ПКУ - Постачання товарів - будь-яка передача права розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару ...., а у відповідності пп. 14.1.202 вищезгаданого пункту та статті ПКУ - Продаж (реалізація) товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, схову (відповідального зберігання), доручення, довірчого управління, оперативного лізингу (оренди), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.

Згідно вищезгаданого Договору генерального підряду та пайової участі між стороною 1 - «Замовник» та стороною 2 - «Генпідрядник», Замовник, як власник земельної ділянки, отримує частину житлової площі у вигляді квартир відповідно до Остаточного акту розподілу.

Враховуючи вищевикладене, просимо надати роз'яснення:

- чи виникають у нашого товариства (Генпідрядника) податкові зобов'язання з ПДВ по частці житла, яке отримує Замовник, згідно акту розподілу;

- якщо виникають податкові зобов'язання з ПДВ, то за рахунок яких коштів, тобто джерело їх сплати (покриття).

Відповідь:

Підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України передбачено, що звільняються від оподаткування операції з постачання житла (об’єктів житлового фонду), крім їх першого постачання.

У цьому підпункті перше постачання житла (об’єкта житлового фонду) означає:

а) першу передачу готового новозбудованого житла (об’єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;

б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об’єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об’єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у звязку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.

Враховуючи вищезазначене, операцією з першого постачання житла буде вважатися операція з передачі права власності (оформлення правовстановлюючих документів) на готове новозбудоване житло (об’єкт житлового фонду) до першого власника такого житла, незалежно від джерел фінансування будівництва: чи за рахунок власних коштів підприємства забудовника, чи за рахунок учасників фонду фінансування будівництва, чи за кошти держателів облігацій. Така операція з першого постачання житла підлягає оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах.

Враховуючи вищезазначене та  фактичні обставини, вказані у Вашому зверненні, податкові зобов’язання з податку на додану вартість по частці житла, яке отримує Замовник, згідно акту розподілу, виникають  у  Генпідрядника.

Згідно статті 87 пункту 87.1 Кодексу джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Крім цього, повідомляємо Вас, що у відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. Пунктом 53.3 статті 53 Кодексу передбачено, що якщо на думку такого платника податків, надана Вам індивідуальна податкова консультація суперечить нормам або змісту відповідному податку Ви можете її оскаржити до суду як правовий акт індивідуальної дії.

 

До списку