Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо утримання єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при виплаті винагороди за окремі види послуг

05.10.2015

Запитання:

Який розмір єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування слід утримувати з фізичної особи при виплаті їй  винагороди за надані ним окремі види послуг?

Відповідь:

Згідно статті 4 Закону "Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від  8 липня 2010 року №2464-VI (далі - Закон про ЄСВ) платниками єдиного внеску є роботодавці, які, зокрема, використовують працю фізичних осіб на умовах цивільно-правових договорів.

Відповідно  до абз. першого п.1 ч.1 ст.7 Закону про ЄСВ сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування справляється, зокрема, із сум винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Так, відповідно до статі 8 Закону про ЄСВ роботодавець нараховує та сплачує єдиний внесок в розмірі 34,7% від суми винагороди. Утримання єдиного внеску з фізичної особи здійснюється в розмірі 2,6% від суми виплаченої винагороди за надані послуги.

Аналогічна позиція викладена на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ІДД ДФС України (http://zir.minrd.gov.ua)

До списку