Територіальні органи ДФС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо сплати єдиного соціального внеску фізичною особою-підприємцем на спрощеній системі оподаткування, яка не провадить підприємницької діяльності, у зв’язку із перебуванням у відпустці по догляду за дитиною.

27.12.2016

Питання:

Сплата єдиного соціального внеску фізичною особою-підприємцем на спрощеній системі оподаткування, яка не провадить підприємницької діяльності, у зв’язку із перебуванням у відпустці по догляду за дитиною.

Відповідь

Відповідно до змін , внесених Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), єдиний внесок, зокрема, для фізичних осіб – підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, з 01.01.2016 встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування єдиного внеску. Згідно з частиною другою статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) єдиний внесок нараховується на підставі бухгалтерських і інших документів, відповідно до яких здійснюється нарахування або який підтверджує нарахування та виплату (доходу), на який нараховується єдиний внесок. Крім того, відповідно до Закону №909, особи, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та отримують цю допомогу, виключені з переліку платників єдиного внеску (пункт 11 частини першої статті 4 Закону №2464 виключено). Тобто, з 1 січня 2016 року єдиний внесок із зазначених виплат не утримується. Згідно із внесеними змінами, з 01.01.2016 року фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (абзац другий частини першої статті 10 Закону №2464 виключено). В свою чергу, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, з якими розірвано Договори, продовжують сплачувати єдиний внесок на рахунки, що були передбачені такими Договорами.

Таким чином, фізичні особи-підприємці на спрощеній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок за себе (п.4 ч.1 ст.4 Закону України №2464), у розмірі 22 відсотки на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.Це обов’язковий для підприємця платіж, незалежно від того, одержує він дохід чи ні.

Закон про єдиний внесок не містить норми щодо звільнення підприємців на єдиному податку від сплати єдиного внеску на період перебування у відпустці або на лікарняному.

Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку